Офісні працівники готуються до перепрофілювання. Кожен третій готовий перейти в іншу сферу зайнятості, змінивши звичну роботу за комп’ютером на фізичну працю, пише today.ua.
Такими є висновки опитування, проведеного порталом grc.ua у серпні-вересні 2022 року.
Одним із наслідків війни в Україні стала криза на ринку праці. Понад 40% громадян втратили робочі місця, а 22,5% хоч і працюють, проте не одержують заробітну плату в повному обсязі. При цьому скоротилася кількість вакансій.
Через дефіцит вакансій та високу конкуренцію, для деяких українців пошук нової роботи став досить складним випробуванням. За результатами досліджень кадрового порталу grc.ua кожен третій із опитаних колишніх офісних працівників готовий опанувати робітничу професію. А 25% респондентів готові підробляти “руками”.
Результати останніх соціологічних досліджень свідчать про готовність змінити рід своєї діяльності у 51% опитаних. 9,4% вже на шляху оволодіння новою професією. 10% вважають за краще освоїти давно бажану професію, на яку не наважувалися через страх втратити стабільність. 4,3% вже змінили професію. І лише 29% поки що не планують зміни у професійній діяльності. А 15,2% “білих комірців” вважають для себе соромним перехід у робочу професію.
Найчастіше з проблемами пошуку роботи стикаються люди з вищою освітою. Фахівці робітничих професій, навпаки, мають попит. Дефіцит робочих рук на українському ринку праці спостерігається упродовж останніх 10 років. Саме це спонукає багатьох змінювати офісне крісло на роботу у полі чи на виробництві.
Найбільш прийнятними новими професіями українці вважають спеціальність комплектувальника, водія, фермера, садівника, городника, кухаря та спеціаліста б’юті-сфери.
Нагадаємо, представники деяких професій мають більше шансів знайти роботу на ринку праці. Найчастіше пропонують роботу продавцям та касирам у магазинах. Крім того, потрібні представники будівельних спеціальностей, фінансисти, IT-фахівці та логісти.