Що нам відомо про Автонома?
Проповідник звернув у християнство стільки язичників, що утворилася велика громада, для якої він побудував і освятив храм. Імператор Діоклетіан, заохочував гоніння на християн, наказав схопити Автонома, але святитель зміг втекти. Надалі він продовжував проповідувати. Якось його новонавернені зруйнували ідольське капище, а язичники, побажавши помститися християнам, напали на храм і вбили святого Автонома, заплямувавши вівтар церкви його мученицькою кров’ю. Діаконіса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і віддала його похованню. Під час царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя було споруджено церкву.
Традиції наших предків 25 вересня
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то і осінь буде такою. У народі день називали Зміївник, нібито цього дня змії повзуть у укриття, щоб перечекати зиму. А виповзають вони “на волю” 4 червня (на Василиска).
Погодні прикмети на священномученика Автонома
- Якщо день дощовий, то зима буде довгою.
- Гроза в цей день – осінь буде теплою.
- Якщо до Автонома з дерев опало все листя — до швидкої зими;
- Довгі сутінки — до негоди, короткі — до хорошої.
- Якщо на дубі багато жолудів, то зима буде теплою, а літо родючим.
- Бур’ян високим виріс — узимку багато снігу буде.
- Кріт вхід у нору з північного боку вирив — до теплої зими, з південної — до холодної, із західної — до сирої та снігової, зі сходу — до сухої.
- Погода сонячна буде ясно.
Хто відзначає іменини 25 вересня?
Свої іменини 25 вересня відзначають чоловіки з іменами Олексій, Опанас, Данило, Іван, Семен, Теодор, Федір, Юліан, Ян.
Жінки сьогодні іменини не святкують.