В умовах війни не завжди вдається чітко визначити межі небезпечних територій, але за деякими ознаками можна запідозрити, що територія замінована.
Ознаки замінованої території
- У цьому районі можна побачити трупи чи скелети тварин.
- На землі знайдено вощене пакування, що використовується для зберігання мін або дерев’яні, пластикові, металеві контейнери військового вигляду.
- Є ознаки бойових дій: пошкоджені або знищені транспортні засоби, обладнання та споруди, а також шматки металу, що виглядають як результат вибуху.
- Пошкоджено ґрунт та рослинність. Наприклад, на ґрунті помітні невеликі западини або свіжі прогалини у траві.
Місця підвищеного ризику мінування
Міни та вибухові пристрої можуть бути встановлені у різних місцях, але є список місць підвищеного ризику, які слід уникати:
- Військові позиції. Міни часто встановлюють на військових позиціях та лініях протистояння і навколо них: у цивільних будівлях, які використовувалися як командні або спостережні пункти, у місцях відпочинку армії та навколо них, у зонах засідок, поблизу місць розміщення блокпостів.
- Об’єкти критичної інфраструктури: аеропорти, мости, заводи, склади.
- Зруйновані будівлі та транспортні засоби, обладнання.
- Транспортні маршрути Міни можна знайти на стежках, дорогах, залізничних коліях, перехрестях, а також у уламках або ломі вздовж маршруту.
- Окремі цивільні об’єкти: переправи через річки, колодязі, водозабори, сільськогосподарські угіддя, виноградники, сади, адміністративні будівлі та офіси, цвинтарі.
За інформацією Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки