Спочатку його рекомендувалося відзначати 29 грудня – у день набуття чинності Конвенцією про біологічну різноманітність. Але грудень і так багатий на свята та вирішили дату перенести.
Навіщо святкують Міжнародний день біологічної різноманітності
Біологічна різноманітність – це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини та ліси та багато в чому виною тому – активна діяльність людини.
Головне завдання Міжнародного дня біологічної різноманітності — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни. Зараз близько 60% екологічної системи деградує або використовується безрозсудно, що веде до втрати біологічної різноманітності та тяжких наслідків, які у найближчі 50 років можуть посилитися.
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічної різноманітності, серед яких забруднення навколишнього середовища, глобальні кліматичні зміни, а також зростання населення та надмірне споживання.
Щороку Генеральний секретар ООН готує послання до широкого загалу з нагоди Міжнародного дня біологічного розмаїття. А саме свято проходить щороку під певною темою.
22 травня 2022 рік – цей день в історії України та світу
853 – Олаф Білий, син короля Норвегії, прийняв у підпорядкування вікінгів та данців в Ірландії та зробив Дублін її столицею.
1455 – почалася війна Червоної та Білої Троянди, битва при Сент-Олбансі (Англія).
1742 – штурман загону лейтенанта Прончищева Семен Челюскін досяг найпівнічнішого краю Євразії та Росії – мису, названого згодом на його честь.
1787 – засновано місто Катеринослав (потім Дніпропетровськ, нині Дніпро).
1849 – Авраам Лінкольн отримав патент за номером 6469 на конструкцію сухого плавучого доку. Досі він – єдиний президент США – володар патенту за винахід.
1856 – Третьяков купив першу картину для своєї колекції – «Спокуса». У Москві засновано Третьяковську галерею.
1921 – міська влада Чикаго прийняла рішення штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, що з’являються на вулицях у коротких спідницях та з оголеними руками.
1926 – в Італії Муссоліні заборонив проведення конкурсів краси, назвавши подібні заходи аморальними.
1972 – Річард Ніксон став першим президентом США, який прибув до СРСР.
1977 – останній рейс знаменитого «Східного експресу», яким з 1883 року відправлялися мандрівники за маршрутом Париж – Стамбул.
1990 – відбувся реліз операційної системи Windows 3.0 компанії Microsoft
2007 – у Туреччині в історичному центрі Анкари здійснено терористичний акт.