Про це повідомляє прес-служба Мінреінтеграції, пише Сегодня.
Тож які програми працюють в Україні?
МКЧХ
Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України розпочала програму фінансової підтримки постраждалого населення.
Фінансова допомога становить 2500 грн на особу. Людина не повинна звертатися з окремими заявами – виплати нараховуватимуться разом із державною допомогою.
Пріоритет надається особам, переміщеним з громад, які постраждали від бойових дій.
Програма від ЮНІСЕФ “Спільно”
Програма від ЮНІСЕФ “Спільно” передбачає, що сім’ї (незалежно від наявності реєстрації як ВПО) можуть отримати грошову підтримку у розмірі 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб у сім’ї), якщо вони:
- мають троє і більше дітей віком до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років:
- мають двоє та більше дітей до 18 років, з яких хоча б одна дитина з інвалідністю.
Прийомні батьки/батьки вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги.
Для отримання коштів необхідно зареєструватись на сайті register.unicef.org. Про кінцеве рішення повідомлять у СМС. Якщо рішення буде позитивним, виплата надійде протягом чотирьох тижнів з моменту подання заявки.
Агентства ООН у справах біженців
Агентство ООН у справах біженців надає тримісячну грошову допомогу у розмірі 2200 грн для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської областей та зареєстровані як ВПО.
Виплати здійснюються через відділення “Укрпошти”.
Всесвітня продовольча програма ООН
Всесвітня продовольча програма ООН надає грошову допомогу для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях.
Розмір допомоги становить 2220 грн на одну особу, а максимальний обсяг допомоги на одну сім’ю становить 6600 грн (у кількості 3-х осіб у домогосподарстві).
Грошова допомога нараховується автоматично всім громадянам:
- зареєстрованим як ВПО,
- які подали документи на отримання допомоги на проживання ВПО.
Звертатися за отриманням допомоги від ООН до виконавчого органу особисто не потрібно. Виплати здійснюються через будь-який банк, який підтримує платіжну систему Western Union.
Міжнародна організація з міграції (МОМ)
Міжнародна організація з міграції (MOM) запустила багатоцільову програму грошової допомоги, яка полягає у наданні внутрішньопереміщеним особам грошової виплати у розмірі 2200 грн. на особу. Наразі проект реалізується лише на Закарпатті та у Вінницькій області. Згодом планують розширити також на Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську області.
Для отримання допомоги людина має зареєструватись як ВПО в органах соціального захисту населення територіального суспільства або ЦНАП.
Пріоритет надається: вагітним жінкам, одиноким батькам, які виховують дітей, сім’ям із двома дітьми та більше, домогосподарствам. де є люди з інвалідністю, людям похилого віку (65+ років).
Кошти можна отримати у відділенні “Укрпошти”, вони мають надійти туди протягом двох тижнів після заповнення даних.
Норвезька рада у справах біженців (NRC)
Норвезька рада у справах біженців (NRC) запроваджує проект із багатоцільової грошової допомоги для ВПО.
Реєстрація здійснюється лише за допомогою чат-бота в WhatsApp. Для цього вам потрібно:
- скачати месенджер WhatsApp на свій смартфон;
- додати до ваших контактів номер 0 800 609 844;
- надіслати на нього повідомлення із текстом NRC.