Субота, 23 Листопада, 2024
ГоловнаНове в законодавстві2 роки можна не сплачувати податок на житло

2 роки можна не сплачувати податок на житло

Этот материал также доступен на русском языке
Українцям дозволили не сплачувати податки на житло за 2 роки. Скасування податку стосується і житлової, і нежитлової нерухомості.

В Україні на час воєнного стану скасували сплату податку на нерухомість. Причому поширюється ця норма податку як за 2022-й, і за 2021-й рік (сплачується до 1 липня 2022 року). Таким чином, українців звільнили від плати за житло, яке вже могло бути знищено під час бойових дій.

Про це розповів у своїй колонці експерт аналітичного центру “Інститут законодавчих ідей” Тарас Рябченко. Зміни передбачені вже схваленим депутатами законопроектом №7190.

Норми закону поширюються як на житлову нерухомість, а й у комерційні та інші приміщення.

“Незважаючи на те, що у 2021 році війна тривала виключно на сході України, розуміння того, що є нерухомість у зоні ведення бойових дій, яка просто знищена, несплата податку і за цей рік є кроком підтримки громадян, щоб не платити за те, що могло вже бути зруйноване”, – вважає Рябченко.

Рябченко пояснив, що податкові послаблення, вочевидь, зменшать надходження до держбюджету. Водночас, про такий крок, нарівні зі скасуванням екологічного податку за 2022 рік, стимулює повернення бізнесу до роботи. А це означає, що економічна підвищуватиметься, і деякі бюджетні будуть у результаті компенсовані за рахунок інших податків.

При цьому експерт виступає за продовження таких стимулів на період та після скасування військового стану.

“Можливо, у новому форматі та інакше, але стимули мають діяти”, – вважає він.

Як повідомлядлсь раніше, українцям компенсують нерухомість, яка пошкоджена або зруйнована під час бойових дій. Терміни відшкодування поки що невідомі, проте подати заявку на компенсацію вже можна. Це робиться або онлайн у додатку Дія, або офлайн у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах).

За оцінками Кабміну, вже 6,8 тис. будівель в Україні зруйновано або пошкоджено через війну. Наприклад, у Маріуполі зруйновано 90% будівель, в Ірпені – близько 50%, у Харкові пошкоджено понад 1000 будівель. Серед них багато споруд житлового фонду.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні