У середньому один городянин за місяць витрачає близько 2000 літрів проточної води з-під крана. Це прання, миття посуду, ванні процедури, туалет, догляд за тваринами, приготування їжі тощо. Причому багато води просто зливається у каналізацію разом із нашими грошима
Проте цю норму можна зменшити, заощадивши кошти.
Зменшити споживання води можна завдяки 10 правилам економії.
- Перевірте на справність усю сантехніку. При необхідності полагодіть або замініть пошкодження. Унітаз – це майже 72 000 літрів на рік марно витраченої води, кран – до 200 літрів на добу або близько 6 000 літрів на місяць.
- Завжди щільно закривайте кран. З капає крана витікає 24 літри води на добу.
- Купуйте економічну сантехніку. Наприклад, унітаз із двома режимами зливу. Це зберігає близько 15 літрів води на день для сім’ї із трьох осіб.
- Віддавайте перевагу душі, а не ванній. При цьому намагайтеся використовувати економні насадки – розпилювачі для душу і не робіть цього довго (5 хвилин цілком достатньо).
- Якщо приймати душ на 1-2 хвилини менше, можна протягом місяця заощадити до 500 л води.
- Закривайте кран, коли чистите зуби. Щоб прополоскати рот, наберіть склянку води. Так вдасться заощадити до 45 літрів води – саме стільки піде у каналізацію через відкритий кран за 3 хвилини.
- Встановіть у ванній та на кухні змішувачі та розсіювачі-аератори: струмінь буде змивати мило не гірше, а води витрачатися менше.
- Посудомийну та пральну машини потрібно завантажувати по максимуму. Для прання використовуйте режим без додаткового полоскання.
- Коли миєте посуд вручну, вимикайте кран. Вмикайте воду тільки після намилювання посуду або мийте весь посуд з невеликим напором води.
- Для миття овочів та фруктів користуйтесь мискою. Цей спосіб дозволяє ефективно очищати плоди від піску та бруду.