Вчені вперше проаналізували активність мозку вмираючої людини та виявили, що хвилини до смерті пов’язані зі сновидіннями та спогадами
Досі залишається загадкою, що відбувається в мозку людини в момент смерті, про що вона думає і згадує останні хвилини. Нове дослідження доводить, що в момент смерті в мозку людини спливають найщасливіші моменти життя, яке у нього «проноситься перед очима».
Наукові докази отримали випадково. Експерти безперервно контролювали мозкові хвилі 87-річного пацієнта з епілепсією, використовуючи ЕЕГ, щоб слідкувати за нападами. Однак у хворого раптово трапився серцевий напад, і він помер, повідомляє New Atlas.
Таким чином, дослідникам вдалося записати 15 хвилин активності мозку на момент смерті. Вони зосередилися на 30 секунд, коли серце переставало битися, і виявили підвищену активність гамма-хвиль. Вони беруть участь у таких процесах, як сновидіння, медитація та відновлення пам’яті. Гаммаа-ритм реєструється в прецентральній, фронтальній, скроневій та тім’яній зонах кори головного мозку.
Подібні зміни у гамма-хвилях під час смерті раніше були виявлені у щурів, але це перший випадок, коли така активність була виявлена у людини.
Передбачається, що мозок може відтворювати останні спогади про важливі життєві події безпосередньо перед смертю. Вчені зробили висновок, що мозок відтворює саме позитивні та щасливі життєві моменти.
До цієї роботи варто ставитись з обережністю, оскільки вона заснована лише на одному спостереженні за людським мозком. Для того, щоб підтвердити висновки вчених, будуть потрібні більш масштабні дослідження.
Є ймовірність, що особливі коливання у структурах мозку досліджуваної людини можуть бути пов’язані з його епілептичною активністю.