Свої останні дні легендарний 85-річний артист провів у московському хоспісі імені В.В. Мільйонщикової. Його перевели туди з реанімаційного відділення міської клінічної лікарні №40 у Комунарці у 20-х числах січня.
Артист знявся більш ніж у 200 фільмах. Серед них «Іван Васильович змінює професію», «Афоня», «Найчарівніша та найпривабливіша», «З Леб’яжого повідомляють», «Ваш син і брат», «Золоте теля», «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо» та багато інших. Звання народного артиста він отримав 1977 року.
Чим запам’ятався Леонід Куравльов?
Леонід Куравльов народився 8 жовтня 1936 року у Москві робочої сім’ї. Його мати, Валентина Куравльова, була перукарем. А батько – В’ячеслав Куравльов – працював слюсарем на авіазаводі «Салют».
Леонід Куравльов у 1953 році подав документи на акторський факультет до ВДІКу. Він думав, що іспити там будуть простими, тож майже не готувався. І на вступних випробуваннях провалився.
Наступні два роки Куравльов працював в артілі «Оптік», яка була неподалік його будинку. На підприємстві випускали лінзи для кінокамер та фотоапаратів.
У ВДІК Леонід Куравльов знову спробував вступити у 1955 році. Цього разу він довго готувався і на іспитах отримав чудові оцінки. Майбутнього артиста зарахували до майстерні актора та театрального режисера Бориса Бібікова. Туди ж надійшли Світлана Дружініна та Софіко Чіаурелі.
На першому курсі Куравльов навчався погано, його мало не відрахували за профнепридатність, але на останніх курсах опинився серед найкращих та дебютував у кіно.
Життя у кіно
1960 року Куравльов зіграв матроса Камушкіна в історико-революційному фільмі Михайла Швейцера «Мічман Панін».
Перший кіноуспіх прийшов до актора через чотири роки, після головної ролі у картині Шукшина «Живе такий хлопець» (1964). У ній актор виконав головну роль – водія Павла Колокольникова. На Венеціанському кінофестивалі 1964 року стрічка отримала нагороду «Лев святого Марка» як найкращий фільм для дітей.
Один із найвідоміших персонажів Куравльова — сантехнік Афанасій Борщов в «Афон» (1975) режисера Георгія Данелії. Картина стала лідером того радянського прокату: її подивилися 62 мільйони глядачів. На ІХ Всесоюзному кінофестивалі у Фрунзі фільм отримав спеціальний приз. А за два роки, 1977-го, за «заслуги в галузі радянського кіномистецтва» Леоніда Куравльова удостоїли звання народного артиста РРФСР.
Також Куравльов відомий ролями у таких фільмах та серіалах, як «Вій», «Без свідків», «Старша сестра», «Золоте теля», «Сімнадцять миттєвостей весни», «По вулиці комод водили», «Турецький гамбіт». Його останньою кінороботою стала роль отця Леонтія у російсько-американській комедії Олександра Андранікяна «Весь цей джем» (2015 рік).
Родина
Зі своєю дружиною — викладачем англійської мови, директором однієї з московських шкіл Ніною Куравльовою — Леонід Куравльов познайомився ще в дитинстві. Вони зустрілися на ковзанці в 1952 році, а через вісім років одружилися. Пара прожила разом понад 50 років – до смерті дружини Куравльова у 2012 році. У шлюбі народилося двоє дітей: дочка Катерина та син Василь.
Останні роки він мало знімався. Після смерті дружини Леоніда В’ячеславовича все втратило сенс.
Источник: АиФ
Леонід Куравльов та Інна Чурікова співають у фільмі “Начало” (епізод)