У деяких інструкціях може не зазначено, що препарат не можна змішувати з алкоголем, але алкоголь і лікі несумісні. Це аксіома, яку потрібно завжди пам’ятати (особливо під час свят), якщо приймаєте якісь препарати.
Ви навіть можете нашкодити своєму організму, здавалося б, невинним келихом ігристого вина.
Як це працює
- по-перше, алкоголь може впливати на лікі і змінювати їх;
- по-друге, препарат може змінити звичний вплив алкоголю на організм.
Алкоголь може порушити всмоктування ліків у травному тракті, і вони стають менш ефективними. Або навпаки: підвищується біодоступність препарату, а концентрація препарату в крові зросте до токсичного рівня.
Крім того, вживання алкоголю може погіршити побічні ефекти препарату або навіть викликати нові симптоми. Особливо це стосується препаратів, що викликають сонливість. Наприклад, суміш опіатів і алкоголю може спричинити зупинку дихання і є частою причиною смерті.
Важливо: в інструкції може не бути зазначено, що препарат не можна змішувати з алкоголем, але це не означає, що така суміш нешкідлива.
Якщо у вас захворювання серця або гіпертонія, поєднання алкоголю з ліками може призвести до серйозних ускладнень.
Які можуть бути наслідки змішування ліків і алкоголю
Це досить великий список:
- зміна артеріального тиску;
- зміна настрою та поведінки;
- запаморочення;
- головний біль;
- погана координація;
- нудота і блювота.
У деяких випадках змішування може призвести до передозування або отруєння алкоголем, що є небезпечним для життя.
Які ліки не можна приймати разом з алкоголем
Існують сотні ліків, які не можна приймати разом з алкоголем, включаючи ліки від алергії, симптоми застуди та грипу, біль у горлі, кашель, тривожність, епілепсію та нудоту. А також антибіотики, антидепресанти, ліки від артриту, холестерину, для розрідження крові, для лікування цукрового діабету, печії, гіпертонії, міорелаксанти, препарати для простати, опіоїди, снодійні.
Це стосується як рецептурних, так і безрецептурних препаратів.