Навчити таких осіб гуманного ставлення до тварин покликаний новий закон, який почне діяти з листопада цього року.
На законодавчому рівні забороняється:
- вбивати, отруювати або калічити тварин;
- завдавати болю домашнім тваринам;
- дресирувати тварин способом, що завдає шкоди їх здоров’ю;
- жебракувати з тваринами;
- залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду в громадських місцях;
- прив’язувати тварин до транспортних засобів і примушувати до бігу за транспортними засобами;
- залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції (в таких випадках довжина прив’язі має становити не менше 10 метрів);
- залишати тварину під сонцем без можливості сховатися у приміщенні, а також у закритому салоні автомобіля при температурі повітря понад двадцять градусів тепла і менше плюс п’яти градусів.
За знущання над тваринами передбачено штрафи, залежності від ситуації, – від 3400 до 5100 гривень. Крім цього, внесено зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України. Зокрема, жорстоке поводження з тваринами, яке призвело до каліцтва або загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну або інших тварин, публічні заклики до вчинення жорстоких дій будуть каратися обмеженням волі на строк від 1 до 3 років або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини. Якщо такі дії проводилися у присутності дітей, покарання передбачено у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років з конфіскацією тварини. Якщо злочин скоєно групою осіб або знущанню піддавалися кілька тварин, штраф буде більший (від 5100 до 8500 гривень), а термін позбавлення волі – довший (від 5 до 8 років). Важливо знати, що за жорстоке поводження з тваринами притягнути до адміністративної відповідальності можуть з 14 років, до кримінальної – з 16 років.
Раніше опубліковано: У Рівненській області з’явилася унікальна ферма з оленями і павичами