Деякі осінні і пізньоосінні сорти (Бере Клерже, Вільямс, Говерла, Маргарита Марілен) схильні до передчасного осипання плодів в передзбиральний період. Фізіологічні причини цього явища недостатньо вивчені і з великою ймовірністю визначаються сортовою особливістю. Осипання можна уникнути, якщо провести обприскування дерев слабким розчином (0,002-0,004%) нафтилоцтової кислоти за 10-20 днів до збору врожаю. Правда, передчасне осипання плодів для деяких великоплідних сортів груші — це нормальне явище, яке свідчить про їхню фізіологічну зрілість (своєрідний «сигнал» до початку збору плодів).
А спробу штучно продовжити перебування плодів на дереві можна розглядати як втручання в природні процеси. Тому ми не схильні застосовувати, особливо в приватному секторі, хімічні речовини, що впливають (прискорюють або сповільнюють) на фізіологічні процеси, які відбуваються в рослині.
Аналізуючи продуктивність сортів груші різного еколого-географічного походження, можна констатувати, що вона залежить від таких факторів:
Дотримання цих вимог дозволить мінімізувати вплив негативних умов зовнішнього середовища на сорт і регулярно отримувати якісні плоди.
Микола Матвієнко, кандидат сільськогосподарських наук, Інститут садівництва УААН
Кажется, что в тени растет только трава? На самом деле есть десятки культур, прекрасно чувствующих…
Эти кабачковые рулетики исчезнут со стола быстрее, чем вы успеете подать к ним соус. Невероятный…
Кто должен оплачивать поверку газовых счетчиков и когда это нужно делать? Все нюансы процедуры.
Одна категория пенсионеров имеет право на бесплатные путевки на санаторно-курортное лечение. Как их получить.
Иногда пенсионеры получают пенсию не в том размере, на который рассчитывали. В Пенсионном фонде Украины…
В ПриватБанке запустили нововведение, значительно упрощающее процесс перевода средств. Как будет работать новая функция -…