Долина Центр
Самое популярное


Чернігівські садівники назвали найбільш врожайні сорти смородини

05 нояб. 2020 12:16 | №100 0 127 0

Які сорти смородини сьогодні найпродуктивніші? Це питання цікавить багатьох. Спробуємо відповісти. Перш за все, великоплідні, стійкі проти захворювань, врожайні, з сухим відривом і не кислі. Ми випробували понад 60 сортів чорної смородини. Багато розрекламованих сортів вже вибракували - у одних ягоди не були такими великими, як обіцялося в характеристиці сорту, інші - не блищали смаковими якостями, треті - були схильні до хвороб.

Так, наприклад, сорт Гібрид-2 має дуже гарний кущ з потужними прямостоячими гілками і великі ягоди, але рослини настільки уражаються бруньковим кліщем, що довелося з ним попрощатися. В результаті наше випробування «на міцність» пройшли наступні сорти: Селеченська-2, Сузір'я, Козацька, Краса Львова, Перун.

До супер великоплідних належать сорти Ядрьона, Екзотика і Русалка. Перші два сорти достатньо популярні, а ось Русалка ще маловідома.

Русалка - сорт середньопізнього терміну дозрівання. Рано вступає в плодоношення, зимостійкий, стійкий проти борошнистої роси, брунькового кліща, середньостійкий проти септоріозу, слабо уражається антракнозом. Урожайність - до 5 кг з куща. Призначення універсальне.

Наталія та Олексій Горогоцькі, садівники-експериментатори, м. Чернігів

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Загрузка