Долина Центр
Самое популярное


Херсонець щороку вирощує овочі поряд з кукурудзою і результат його вражає

28 марта 2019 14:29 | №100 0 654 0

Одного разу знайомий запитав, чому на городі поміж помідорами я вирощую кукурудзу, йому було не зрозуміло таке розташування. Гадаю, що відповідь на це питання зацікавить багатьох. Все просто: від кукурудзи у мене подвійна користь.

      

Золота королева - найврожайніша

По-перше, це дуже врожайний сорт Золота королева, який ще й дає великі качани. А по-друге, моя кукурудза допомагає овочам. Згадайте, яке було минулорічне літо. Правильно, дуже спекотне, опадів не було ні навесні, ні влітку, і все, що росло на городі, погоріло і посохло від спеки. А я згадав наукові поради і цією кукурудзою притінив овочі. Висіяв на городі ряд овочів, потім ряд Золотої королеви. І влітку сонце не так пече і не палить городні рослини.

Широке листя кукурудзи розкинулось і зробило часткову тінь. Спекотні вітри не продувають. Вологість ґрунту і повітря на городі підвищилась. І як результат, овочі під кукурудзою гарно вродили, а ті, що росли на сонці, попеклися і не дали врожаю.

На кожній сотці ущільнених посівів, крім овочів, росло приблизно 300 рослин кукурудзи. Моїй городині дуже сподобалось таке сусідство.

    

Вразили томати-гіганти

Звісно, для отримання високого врожаю варто звернути увагу на підбір продуктивних сортів. Порадували смачними томатами ранні помідори Соляріс, Нота, Факел, Лагідний. Кожен з них з одного куща давав до 5 кг великих смачних плодів.

Не пасли задніх і високорослі помідори Червоний гігант, Рожевий гігант, Жовтий гігант, збирав по відру томатів з куща. Помідори цих сортів повністю відповідають своїй назві. Справжні гіганти!

Огіркам теж сподобалось рости поряд з кукурудзою. Вони обплели її стебла і довго та рясно плодоносили. Минулоріч вирощував сорти Конкорд, Джерело і Бригадний.

Салатний перець Фатіма, Анастасія, Бивень, Богатир, Атлант під надійним захистом кукурудзи зав'язали багато великих запашних плодів. Та й врожайний баклажан Прем’єр надійно заховав свій щедрий врожай від сонця та колорадського жука між стеблами «цариці полів».

На окремій грядці добре зійшли та довго залишались соковитими та зеленими – врожайна петрушка Карнавал, гігантський кріп Алігатор, смачний салат Сніжинка, вітамінний шпинат Матадор, фіолетовий базилік з приємним ароматом та гарними листочками, котрі здатні прикрасити будь-який квітник.

    

Капуста вагою понад 4 кг

Ранній кабачок Чаклун теж рясно плодоносив під кукурудзяним листям.

Великі солодкі дині Берегиня, Леся, Фортуна і смачні кавуни Красень, Альянс також не розчарували, вони люблять рости на сонці, тому грядку з ними лиш по краях обсаджують кулісами.

Не можу не згадати про коренеплоди. На висоті був буряк Делікатесний, він підходить і для борщу, і для вінегрету.

Також сподобався кормовий буряк Урсус, його коренеплоди вагою до 12 кг – справжня знахідка для господарів.

А ось великоплідна морква Олімпус і Долянка минулоріч мене розчарувала. Ці сорти дали дрібні коренеплоди, вагою 200-300 г, тоді як у 2017 році вони важили по 0,5 кг кожен.

Порадувала цибуля. Вже кілька років поспіль вирощую сорт Глобус і він мене жодного разу не підвів.

Капусті теж сподобалось рости поряд з кукурудзою. Сорт Золотий гектар дав головки вагою більше 2 кг. А Княгиня та Українська осінь взагалі рекордсмени, ці сорти перевершили мої сподівання і порадували головками вагою більше 4 кг.

Запам'яталась великоплідна квасоля Файний Ясь, збирати врожай було в задоволення.

Максим Петрович Курінний, овочівник, вул. Суворова, 49, смт. Високопілля, Херсонська область, 74000. 

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Загрузка