Навесні і на початку літа не можна мульчувати такими матеріалами, як тирса, солома, торішнє листя, картон та інші (все коричневе). Це час вегетації, і рослинам необхідний азот. Тому і мульчувати потрібно азотомісткою органікою: травою, зеленим листям, бур’янами та т.п. (все зелене). Або, принаймні, змішати ті і інші матеріали.
Тонкий шар мульчі не виконує свої функції зі збереження вологи, стримування росту бур’янів і створення сприятливої для рослин температури ґрунту.
Оптимальним є шар товщиною в 5-7 см, який і треба намагатися підтримувати протягом усього сезону. Для цього в міру осідання і розкладання мульчі періодично підкладають поверх старого шару нову траву. Після збирання врожаю землю також бажано замульчувати, попередньо обробивши ґрунт корисними мікроорганізмами.
Останній шар мульчі треба укладати під кущі, дерева, на грядки і навіть на зимові посадки (цибулинні, часник, чорнушка, морква) восени на зиму. В такому випадку життя ґрунтової мікрофлори триває і в перший місяць зими. А ось навесні стару, чи не перероблену мульчу з грядок, де посіяно під зиму насіння, треба зняти, щоб ґрунт швидше прогрівся.
Напомним, ранее мы рассказывали, как повысить морозостойкость фруктовых деревьев.
Галина ПРОСЯНА, Донецька обл.
Пока жители Европы ищут тень и спасение от жары, эксперты предупреждают: это не просто лето,…
4 июля жара будет стоять по всей Украине, и лишь в одной области пройдет сильный…
Учеными доказано, что нарушения в магнитном поле Земли являются причиной колебаний потока ионов в крови…
Государство усиливает поддержку труднодоступных регионов: в 2025 году вводятся ежемесячные надбавки для тех, кто живёт…
Вера в проклятия живёт в культуре веками и до сих пор вызывает тревогу. Вместе с…
Мы поделимся основными правилами хранения растительного масла, чтобы оно не потеряло своих полезных свойств и…