Навесні і на початку літа не можна мульчувати такими матеріалами, як тирса, солома, торішнє листя, картон та інші (все коричневе). Це час вегетації, і рослинам необхідний азот. Тому і мульчувати потрібно азотомісткою органікою: травою, зеленим листям, бур’янами та т.п. (все зелене). Або, принаймні, змішати ті і інші матеріали.
Тонкий шар мульчі не виконує свої функції зі збереження вологи, стримування росту бур’янів і створення сприятливої для рослин температури ґрунту.
Оптимальним є шар товщиною в 5-7 см, який і треба намагатися підтримувати протягом усього сезону. Для цього в міру осідання і розкладання мульчі періодично підкладають поверх старого шару нову траву. Після збирання врожаю землю також бажано замульчувати, попередньо обробивши ґрунт корисними мікроорганізмами.
Останній шар мульчі треба укладати під кущі, дерева, на грядки і навіть на зимові посадки (цибулинні, часник, чорнушка, морква) восени на зиму. В такому випадку життя ґрунтової мікрофлори триває і в перший місяць зими. А ось навесні стару, чи не перероблену мульчу з грядок, де посіяно під зиму насіння, треба зняти, щоб ґрунт швидше прогрівся.
Напомним, ранее мы рассказывали, как повысить морозостойкость фруктовых деревьев.
Галина ПРОСЯНА, Донецька обл.
После перехода на новоюлианский календарь дата Дня святого Николая изменилась. Православная церковь Украины с прошлого…
Будет ли в субботу тепло или готовиться к дождям и снегу? Что говорят синоптики.
Будет ли геомагнитная активность повышена в этот уикенд? Какие прогнозы делают эксперты..
Позаботьтесь, чтобы ваш виноград легко перенес зиму и порадовал вас хорошим урожаем в следующем году.
Потрясающе вкусный десерт за рекордно короткое время – прийдете в восторг от этого рецепта.
Несмотря на обещания, не все украинцы смогут получить новую денежную помощь от президента.