Норми згаданого закону мають свої особливості та встановлюють деякі обмеження щодо порядку відчуження земельних ділянок с/г призначення за договором дарування.
Відповідно до частини 3 статті 131 Земельного кодексу України земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, спадкового договору, обміну шляхом внесення до статутного капіталу або шляхом стягнення на них.
Отже, дарування – одна з форм відчуження землі. Ця форма дуже специфічна, адже вона не передбачає жодної матеріальної компенсації дарувальника з боку того, кого обдаровують.
При цьому законом визначено коло людей, які можуть отримати землю як дар від конкретного власника.
Хто може отримати землю у дар?
- чоловік чи дружина дарувальника;
- родичі (діти, батьки, рідні (повнорідні і неповнорідні) брати і сестри, двоюрідні брати і сестри, дід, баба, онуки, правнуки, рідні дядько та тітка, племінниця та племінник, пасинок, падчериця, вітчим, мачуха).
При цьому слід пам’ятати, що такі обмеження поширюються не на всі земельні ділянки, а лише на ті, що мають сільськогосподарське призначення.
Такі вимоги не застосовуються:
- до земельних ділянок несільськогосподарських угідь (крім земельних ділянок під польовими дорогами, виділених у проєкті для доступу до земельних ділянок);
- до земельних ділянок для садівництва.
Читайте також:
- Де найдорожча земля в Україні: озвучено середню вартість 1 гектара;
- Земля на продаж: документи, ціни, податки.
Джерело: agrotrend.com.ua