Годжі – популярна рослина. Кожен садівник мріє її вирощувати. Проте не всі знають тонкощі агротехніки, а особливо розмноження. Саме про нього я хочу сьогодні і розповісти.
Цей спосіб особливий тим, що нагадує вирощування розсади томатів, та й насіння цих рослин дуже схожі. Висаджують насіння годжі в кінці лютого – на початку березня. Насіння краще брати із свіжих ягід, але із сушених теж непогано сходить, якщо перед садінням їх витримати протягом години в стимуляторі росту або в одному з народних засобів. Грунт готується з двох частин землі і однієї частини торфу, а також слід додати попіл.
Контейнер для вирощування повинен бути висотою не менше 7 см. Насіння висівають в невеликі борозенки і засипають торфом до пів сантиметра. Контейнер накривають плівкою, або склом і ставлять в темне місце при температурі 10оС. Вруна з’являються через 2 тижні. Після появи перших паростків контейнер виставляють на світле і більш тепле місце. Вологість ґрунту підтримують за допомогою обприскувача і розпилювача. Після появи четвертого справжнього листочка сіянці пікірують в окремі стаканчики.
Годжі дуже добре розмножується відсадками. Для цього в червні пагін нахиляють до землі і укладають в невеличкий рівчак, засипають землею, залишивши вільним кінець пагона. Протягом усього літа підтримують в помірно вологому стані. Восени відокремлюють пагін від маточного куща, на якому виросли молоді пагінці. Їх відділяють разом з корінцями один від одного і висаджують в заздалегідь підготовлені ями.
При вегетативному методі розмноження використовуються в основному здерев’янілі пагони, але можна і зелені. Беруть живці завдовжки 10-15 см і висаджують в ґрунт весною, коли він прогріється до температури 10оС.
Цей метод нагадує розмноження смородини. Живці висаджують під кутом 45о, а зелені пагони – в червні, тільки в цьому випадку обривають листочки.
Якщо кущ має не менше 5 кореневих пагонів, то його можна поділити на 2-3 частини і тим самим збільшити кількість кущів.
Хто не має земельної ділянки, часто запитує, чи можна вирощувати годжі в квартирі. Так, це можливо. Саджати треба однорічні саджанці годжі в контейнери не менше 10 см висотою. В зимовий період – це прохолодне приміщення з температурою не більше 10оС, яке має бути добре освітленим.
Цей кущ прикрасить інтер’єр вашої кімнати від початку цвітіння квітками-дзвіночками лілового або фіолето-рожевого кольору, а пізніше – яскравими помаранчево-червоними ягодами.
Богдан Іванічок, садівник-експериментатор, м. Івано-Франківськ.
Известный международный фонд объявил о выдаче денежной помощи украинцам. Как зарегистрироваться.
Болгарский или сладкий перец – это одна из обязательных культур на огороде каждого овощевода. Но…
Предлагаем приготовить дрожжевые пирожки на сковороде, от которых можно просто проглотить язык. Такие они вкусные…
Размер пенсии зависит от того, какие годы стажа выбрали для расчетов. Поэтому важно, чтобы во…
Украинцев, пользующихся газом, предупредили о новой услуге, за которую придется заплатить отдельно. В среднем суммы…
Благотворительный фонд "Рокада" приглашает украинцев зарегистрироваться на новый вид гуманитарной помощи. Эти предметы особенно важны…