Статьи

Чим зайнятися садівнику в лютому

На вулиці – лютий. Останній місяць зими. Цьогоріч вона видалась не надто холодною. Стовпчики термометра не опускалися в моєму місті нижче -10оС. Порівняно з іншими роками зимових сонячних днів було набагато більше. То чому б не зайнятись висаджуванням деяких рослин в контейнери, вирощуванням вітамінної зелені на підвіконні? В цей час можна висадити в лотки цибулю, посіяти крес-салат та інші пряні культури.

Багато своїх рослин через відсутність вільного місця в будинку тримаю в темному і холодному підвалі. Гарно і без втрат там зимують цитрусові, фейхоа, лавр, картопляне дерево, гранат, маклюра, пасифлори, інжири і багато інших рослин, які використовую для озеленення саду і квітника.

У лютому можна перевалювати інжир в більші контейнери. Стан спокою цієї субтропічної рослини триває 2-3 місяці. То чому б не потішити себе, посадивши і виставивши на підвіконня контейнер з фіговим деревцем? Тим більше, що дуже часто плоди у нього виростають швидше за листя, а це буде додатковим приводом для гарного настрою.

Для кращого вкорінення і приживлення я майже завжди використовую «мінітепличку», в цій якості добре зарекомендував себе звичайнісінький поліетиленовий прозорий пакет. Таким чином ми створюємо своєрідний мікроклімат і саджанець швидше починає вегетацію.

Також зараз саме час зайнятись пророщуванням живців інжиру та чубуків винограду. Якщо забули поставити на стратифікацію кісточкові, волоські горіхи і фундук, поспішайте. А для настільного щеплення окремих рослин, в тому числі інжиру, лютий-березень – ідеальна пора.

В якості підщепи вибираю саджанці із гарним приростом деревини і мичкуватим розгалуженим корінням, яке вкорочую до 10-15 см. Хто має навики щеплення фруктових дерев, то великих труднощів у вас не виникатиме.

Після проведеної операції щеплений саджанець інжиру висаджуємо у контейнер відповідно до розмірів коріння і добре проливаємо відстояною водою. Для кращого і швидшого приживлення я завжди обладную мінітепличку. Через 2-3 тижні рослина починає вегетацію. Поступово можна зняти тепличку і поставити інжир на підвіконня. До кінця квітня – початку травня готові сформовані рослини після попередньої адаптації виносимо у сад, де залишаємо до осені. При бажанні у травні-червні можна висадити їх на постійне місце.

Богдан Гаморак, садівник-експериментатор, м. Тлумач Івано-франківської області.

Новое на сайте

  • Статьи

Хотите хорошую память — надо больше спать: что открыли ученые

Здоровый сон – это основа хорошего самочувствия.

08/04/2025 21:16
  • Статьи

В чем секрет пышного и ровного бисквита: попробуйте — и покорите всех подруг

Яйцо, сахар и мука — все просто, но бисквит то не поднимается, то трескается, то…

08/04/2025 20:34
  • Статьи

Экзема, псориаз и аллергии: как избежать весеннего обострения?

Смена сезона часто вызывает усиление симптомов хронических кожных заболеваний: экземы, псориаза, грибка, аллергии.

08/04/2025 19:58
  • Новости

В ожидании Пасхи: готовим заранее домашнюю колбасу

Пасхальный праздничный стол без домашней колбасы представить сложно. А вот приготовить ее легко и несложно.

08/04/2025 18:39
  • Статьи

Хотите взять кредит: какие риски вас подстерегают и где надо проявить осторожность

Прежде чем подписывать любые финансовые документы, важно понимать, на что вы соглашаетесь, какие условия вам…

08/04/2025 17:45
  • Статьи

Почему украинцам за границей сложно восстановить пенсию?

На электронную почту редакции «На пенсии» поступило письмо из Германии. Женщина по имени Наталья захотела…

08/04/2025 16:46