А велика кількість корисних речовин і вітамінів у цій ягоді — просто скарб для організму людини.
У ківі міститься більше добової норми вітаміну С. А якщо ви переїли за святковим столом, і страждаєте від важкості у шлунку, не варто вживати ліками. Просто з’їжте кілька ківі. Ці ягоди зміцнять ваш імунітет в цілому, а також покращать травлення.
А для поціновувачів смачненького і солоденького, а особливо для жінок, які стежать за своєю фігурою, ківі — просто знахідка! Як і ананас, він спалює жири.
Калій, що міститься в ківі в досить великій кількості, допомагає впоратися з підвищеним тиском.
Сьогодні вчені розглядають ці плоди як серйозні ліки проти тромбів. Профілактична дієта для зниження ризику тромбоциту та зменшення в крові рівня шкідливих жирних кислот складається всього з 2-3 плодів ківі на день.
Наукова (ботанічна) назва рослини ківі — Актинідія китайська (Actinidia chinensis). Це велика деревоподібна листопадна ліана сімейства актинідієвих (Actinidiaceae). Рослина дводомна, тобто плодоносять тільки особини жіночої статі.
У нашій країні ківі поки що масово (промислово) не вирощують, хоча перші вдалі досліди у цьому напрямі вже є.
А є ця екзотична ліана у багатьох садівників-аматорів, і зарекомендувала вона себе з найкращого боку, — невибаглива, швидко вступає в плодоношення, врожаїть довго, стабільно і рясно, не вимагає хімічних обробок через відсутність шкідників і хвороб, — а отже, виростає цілком екологічно чистий продукт, який зберігається у звичайних умовах кілька місяців. Отож, зручнішої для дачника рослини важко вигадати!
Як бачимо, побажання «їжте на здоров’я!», — дуже доречно можна вживати у відношенні до ківі. Відмінного настрою, приємного апетиту та успіхів у вирощуванні такої цінної рослини!
Лариса та Олександр МАРУЩАК.
м. Виноградів, Закарпатська область.