Долина Центр
Самое популярное


Розвінчуємо найпоширеніші міфи про малину

13 апр. 2020 16:07 | №100 0 276 0

Всім початківцям хотів би розповісти про міфи, з якими ви можете зіткнутися, бажаючи купити саджанці малини. Саджанців в Україні зараз дуже багато, їх пропонують на ринках і в Інтернеті. Конкуренція велика. І для того щоб залучити покупців, вигадують різні нісенітниці.

Міф 1 – дерево-малина

Один з міфів – це дерево-малина. В характеристиках сорту так і пишуть. І пояснюють, що ця малина росте як дерево. Тобто розуміється наявність багаторічних пагонів. Але справа в тому, що пагони малини живуть всього два роки, а потім відмирають. Тому на кущах ви не знайдете гілок старше дворічного віку. Ну і звичайно ж, основний акцент робиться на тому, що ці сорти не потребують підв'язки. Це дуже вигідно. Відпадає необхідність в шпалерах і підв'язці пагонів. А це величезна економія коштів і часу. Це вже ближче до істини. Але правильним буде поняття – штамбовий сорт, яким і ко-ристуються професіонали. Це сорти з прямими, дуже потужними, товстими пагонами, які можуть утримувати ягоду без підв'язки. Ще однією особливістю цих сортів є довгі плодушки. Своїм виглядом така малина дійсно нагадує маленьке деревце. Першими штамбовими сортами були літні Здоровань і Таруса. Але ми від них відмовилися, тому що ягода надто прісна, а пагони, незважаючи на їхню товщину, під вітровим навантаженням або згинаються до землі, або обламуються.А ось серед ремонтантних сортів є такі, які можна вирощувати без підв'язки, – Полка, Полана, АП-32, Євразія, Атлант, Пінгвін та ін. Але в будь-якому випадку пагони живуть всього два роки.

Міф 2 – малина постійного плодоношення

Теж досить часто зустрічається в житті. Мабуть по аналогії з суницею постійного плодоношення. Але назва в корені неправильна. Немає таких сортів малини, які б плодоносили без перерви з червня до морозів. А є ремонтантні сорти. Перший урожай на них дозріває в червні на торішніх пагонах. А другий – з серпня і до морозів. Але перерва все ж є. Між закінченням плодоношення на дворічних пагонах до початку плодоношення на молодих може пройти від двох тижнів до місяця, в залежності від сорту і умов вирощування. Є сорти, що культивують тільки для отримання одного врожаю, а є ті, з яких збирають два врожаї. Їх називають тутаймери. Використання того чи іншого сорту визначається регіоном вирощування, агротехнікою і завданнями, які ви собі поставили. У теплицях малину вирощують переважно як тутаймер (ремонтантний сорт, придатний для подвійного плодоносіння – від англійського «два рази»).

Олег Савейко, садівник, с. Хорішки Полтавської області.

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Загрузка