Долина Центр
Самое популярное


Коли і як саджати саджати грушу

20 сент. 2019 14:13 | №100 0 303 0

Для закладки грушевого саду використовую 1-2-річні саджанці висотою 110-120 см. Густота посадки дерев на клоновій підщепі ВА-29 в центральній зоні садівництва становить 3х4 м. Щоб забезпечити повноцінне плодоношення, в саду поруч з деревами основного сорту, який був обраний для культивування, потрібно посадити кілька дерев інших сортів для перехресного запилення. Якщо на ділянці мало місця, можна прищепити сорт-запильник в крону основного сорту. Сорти-запилювачі розміщують поперек рядів основного сорту (кожне 8-10-е дерево в ряду).

Кращі строки для посадки в нашій кліматичній зоні – осінні (жовтень). Садибні ями розміром 80х80х80 см бажано викопати і заправити органічними і мінеральними добривами за місяць до посадки. У дерев на вегетативно-розмножувальних підщепах місце щеплення при садінні розміщую на 2-3 см вище рівня ґрунту, у щеплених на насіннєвих підщепах – на рівні ґрунту. Відразу після садіння поливаю насадження (30-40 л води на дерево).

На зиму деревця підгортаю землею, а напровесні розкриваю. Міжряддя в саду засіваю травами (люцерна). Пристовбурні смуги (у мене в саду дерева висаджені в ряд) шириною в 1 м тримаю під чорним паром. Протягом літа трави скошую і залишаю в саду як органічну мульчу, завдяки чому земля збагачується органічними речовинами, поліпшуються її агрофізичні властивості, збільшується вологоємність і водопроникність, випаровується менше води.

Іван Дзигора, вчений агроном, с. Оникієво Кіровоградської області.

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Загрузка