Якщо ви хочете вирощувати виноград, який не потребує особливої уваги, постійних підживлень і обприскувань проти шкідників, зверніть увагу на сорти Пам’яті Домбковської та Бурлінгтон.
Цей сорт винограду вивів селекціонер Федір Шатілов і названий він був на честь Яніни Домбковської, яка брала участь в селекції цього винограду.
Грона цього сорту довжиною 18-28 см ,шириною 10-18 см, середньою вагою 300-400 г, а найкращі екземпляри можуть досягати 1 кг. Форма ґрона циліндрично-конічна, іноді крилата. Гребеніжки короткі, трав’янисті, зеленуватого кольору. Ягоди середні, діаметром 12-16 мм, вагою 4-5 г. М’якоть ніжна, соковита, з приємним ароматом. Шкірка ягід тонка, при споживанні навіть не відчувається. Кісточки відсутні, тому виноград відносять до 4-ї групи безнасінності. Квітки двостатеві, що забезпечує відмінне запилення і зав’язування плодів.
Морозостійкість даного сорту -28-30оС, а при легкому укриті -35оС.Обрізку проводять довгу, до12 вічок. Оптимальне навантаження на кущ — 50 вічок і 30 зелених пагонів. Практично не потребує нормування врожаю. Лоза визріває в будь-яких кліматичних умовах, причому на всю довжину пагонів, після чого міняє колір на коричневий.
Сорт Пам’яті Домбковської дозріває рано, час від появи перших листочків до збору урожаю — 95-115 днів.
Із ягід даного сорту виготовляють компоти, варення, ізюм, а також вино, яке має красивий рубіновий колір з оригінальним смаком і букетом.
Цей сорт винограду зовсім недавно став відомий широкому загалу виноградарів і має цікаву історію. Вже пройшло більше півстоліття, як колишній директор Кобаківської школи Косівського району на Івано-Франківщині Володимир Іванович Чепига отримав запрошення від свого дядька відвідати його в Канаді. Відомий фермер Юрій Марфейчук проживав в м. Бурлінгтон, мав невеличку ферму і займався виноградарством.
І вже через три роки перші ґрона порадували своїм неповторним смаком і ароматом. Встановити достовірну назву сорту і його родовід не вдалося. Враховуючи походження цього сорту, було прийнято рішення дати йому назву Бурлінгтон. Хрещеним батьком цього сорту став голова клубу «Виноградарі Прикарпаття» Дмитро Семенів.
Бурлінгтон — універсальний сорт винограду ранньо- середнього терміну дозрівання (перша половина вересня на Прикарпатті). Ягода зелено-жовта при повному дозріванні, вагою 4-5 г. Грона циліндричні, вагою 250-400 г. Ягоди не тріскаються і оси не чіпають їх. Морозостійкість -35оС, стікість проти хвороб і шкідників підвищена.
Даний виноград споживають у свіжому вигляді, але особливо його цінують винороби, які виготовляють з Бурлінгтона напівсухі і десертні вина. Теплими літніми вечорами аромат винограду і неприховані нотки запаху троянди поширюються на відстань більше20 м.
Вино з цього сорту, яке було представлене на першому дегустаційному з’їзді клубу посіло I місце в номінації «Десертні вина».
Богдан Іванічок, виноградар-винороб, м. Івано-Франківськ
Современные туалетные системы из пластика становятся незаменимым решением для загородных домов и дачных участков, где…
Правительство решил повысить финансовую помощь семьям погибших защитников.
Стало известно, какими погодные условия будут в первый зимний месяц. Чего ожидать.
Международная организации предоставит денежную помощь некоторым пенсионерам. Выплаты "приплюсуют" к пенсий.
Стартовала регистрация на получение новых денежных выплат для украинцев.
Каждое домашнее растение не только украшает интерьер, но и доставляет радость своему хозяину.