Статьи

Баклажан: час приступати до висадки розсади

На постійне місце розсаду баклажанів висаджують у другій декаді травня. Ямки копають завглибшки 15-20 см. У кожну висипають 0,5 літрової банки перегною і банку попелу, ретельно перемішують з ґрунтом. Потім виливають літрову банку води і чекають доки вона всмокчеться. Обережно виймають розсаду з грудкою землі й міцно втискують її в ямку. Далі ще раз поливають, присипають сухою землею і мульчують. Підживлення рослин поєднують з поливами під корінь.

Для профілактики грибних захворювань рослини обприскують 1-2%-м розчином бордоської рідини

Баклажани збирають на початковій стадії стиглості, саме в цей період вони найкорисніші для людського організму. Плоди потрібно акуратно зрізувати, а не зривати. Зірвані квітки не слід викидати – їх можна висушити, а потім робити з них відвар і мити ним волосся, щоб воно було блискучим і шовковистим. Настій із квіток вживають при болях у животі або коли дошкуляють солі. Перепаленою шкіркою баклажанів можна чистити зуби — вони стають білими та міцними.

Насіння збирають, коли плоди перестигнуть і кущик почне всихати. Я розрізую баклажан, а потім ламаю його на маленькі шматочки, щоб не пошкодити насіння. У миску наливаю теплу води і у воді видавлюю насіння. Воно легко відстає від рук. Повноцінне, достигле зерно ляже на дно, а некондиційне спливе. Кілька разів промиваю, останній раз – у солоній воді (1 ч. ложка солі на склянку теплої води). Через 15 хвилин  солену воду зливаю, промиваю чистою водою, підсушую зерна і зберігаю в паперових пакетах у прохолодному (+14оС) місці.

Найбільш злісний ворог баклажанів колорадський жук. Тому багато хто відмовляється вирощувати ці овочі, вважаючи, що краще купити їх на ринку. Але, звісно, найсмачнішим є баклажан, який вирощений власноруч. Свої баклажани, помідори, картоплю я рятую від жуків таким рецептом.

На відро води додаю 0,5 ч. ложки борної кислоти, стільки ж мідного купоросу, актари та на кінчику ножа — марганцівки. Ретельно перемішую, повністю умочую розсаду в цей розчин – і все літо немає жуків.

А щоб кущі баклажанів були міцними, пригощаю їх квасом. Його я готую так: у трилітрову банку кладу пів склянки цукру чи склянку варення, 10 г дріжджів, заливаю водою і на тиждень виставляю на сонце. Одну склянку квасу розводжу в 10 л води і раз на тиждень підживлюю баклажани, перець, помідори та огірки. Дорослі рослини підживлюю один раз на місяць.

Раджу всім вирощувати баклажани. Не бійтеся труднощів і колорадських жуків!

Лідія Бондаренко, м. Гола Пристань Херсонської області.

Новое на сайте

  • Новости

Некоторые пенсионеры получат в декабре доплату: сумма выплаты зависит от размера пенсии

Международная организации предоставит денежную помощь некоторым пенсионерам. Выплаты "приплюсуют" к пенсий.

22/11/2024 17:25
  • Новости

До 43 200 гривен: Каритас представляет украинцам новую денежную помощь

Стартовала регистрация на получение новых денежных выплат для украинцев.

22/11/2024 15:58
  • Новости

Комнатные растения, которые как магнит притягивают любовь и благополучие в каждый дом

Каждое домашнее растение не только украшает интерьер, но и доставляет радость своему хозяину.

22/11/2024 14:31
  • Новости

Неожиданный ингредиент, который сделает котлеты сочными и нежными

Котлеты – это классическое блюдо, которое является важной частью украинской кухни. Это сытное, вкусное и…

22/11/2024 13:39
  • Статьи

Как выбрать диван для дома: полный гид

Чтобы выбрать идеальный диван, важно учитывать множество факторов – от размеров и формы до материалов…

22/11/2024 13:04
  • Новости

В Украине планируют запретить нежелательные звонки: что предлагает новый законопроект

Украинцев могут освободить от нежелательных звонков. Новый законопроект предусматривает возможность идентификации абонентов, нарушающих ваше спокойствие.…

22/11/2024 12:41