Фейхоа – екзотична рослина, яка останнім часом все частіше з’являється в колекціях поціновувачів. В природі – це досить велике дерево, яке росте в канадських лісах як підлісок, але теж плодоносить. В цілому, дерево фейхоа невибагливе, витримує брак освітлення і сухість повітря, нормально себе почуває в приміщеннях навіть зі східного боку або західного.
Плід фейхоа – ароматна, велика, соковита і м’ясиста ягода, що нагадує за смаком ківі, суницю і ананас. Зовні плоди схожі на сливу, дуже смачні, з особливим ароматом і характерним йодистим відтінком. У цій ягоді дійсно дуже багато йоду. А ще, ця рослина ідеально підходить для прикраси інтер’єру, особливо в період цвітіння – в квітні-травні, коли покривається рожево-білими квітками з великою кількістю коралово-червоних тичинок. Цвітіння триває близько місяця.
Часто лікарі рекомендують людям з порушеннями роботи щитоподібної залози вживати плоди фейхоа в їжу. Бажано також вживати фрукт при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, авітамінозі, гастриті та інших хворобах.
Також багато корисних речовин в шкірці плодів фейхоа. Наприклад, таких, які знижують ризики захворювання на рак, – лейкоантоцін і кахетін. Ці речовини є потужними антиоксидантами.
В основному, в Україну завозять фейхоа з Грузії і Азербайджану. Але, якщо у вас є бажання їх можна виростити в домашніх умовах.
Висота рослини від 20 до 30 см. Термін до початку плодоношення – 3,5 роки.
Починається все з того, що, коли їмо фейхоа, ми вибираємо з нього насіння, а після – їх висаджуємо. Із маленького сіянця виростає красиве деревце, якому не потрібно багато світла, полив теж помірний. Практично не потрібно обприскувати. Доросла рослина фейхоа формується протягом 4-5-х років. Виростає більше 1 м у висоту, дає квітки і перші плоди.
Полив – помірний. Його потрібно проводити, коли верхній шар ґрунту сухий і не липне до пальців. Поливаємо по бортах. Водичка, як завжди, повинна бути відстояною і кімнатної температури.
Корисне для рослини і підживлення. Постійно вносимо мінеральні та органічні добрива. За день до такого «харчування» деревце слід обов’язково полити водою. Для підживлення фейхоа рекомендується розчин коров’яку (1:5) або готовий препарат на основі біогумусу.
Органічну підгодівлю проводять регулярно, через кожні два тижні. Азотні і калійні добрива вносять в період інтенсивного росту рослин – навесні, а фосфорні – влітку, перед початком і в момент цвітіння, для кращого зав’язування плодів.
Коли придбали саджанець, краще відразу підібрати йому постійне місце. Оптимальніше – на балконі або біля південного вікна.
Садівникам з південних областей – Одеської, Миколаївської, Херсонської – можна рекомендувати висаджувати трирічні саджанці у відкритий ґрунт. Деревця витримують короткочасно до 20оС морозу. Якщо температури нижчі, треба рослини на зиму вкривати.
Віталій Маркуш, колекціонер екзотичних рослин, м. Київ. Моб.: 097-271-85-25.
Международная организации предоставит денежную помощь некоторым пенсионерам. Выплаты "приплюсуют" к пенсий.
Стартовала регистрация на получение новых денежных выплат для украинцев.
Каждое домашнее растение не только украшает интерьер, но и доставляет радость своему хозяину.
Котлеты – это классическое блюдо, которое является важной частью украинской кухни. Это сытное, вкусное и…
Чтобы выбрать идеальный диван, важно учитывать множество факторов – от размеров и формы до материалов…
Украинцев могут освободить от нежелательных звонков. Новый законопроект предусматривает возможность идентификации абонентов, нарушающих ваше спокойствие.…