Спірея японська – один з найбільш декоративних видів, що користується у садівників великою популярністю. Цю популярність вона здобула за тривалий період цвітіння (до 45 днів), різноманітність форм і відтінків листя, широку кольорову гаму суцвіть – від сніжно-білого до темно-вишневого.
Спірея японська – це красивий листопадний чагарник, з чарівними повстяно-опушеними молодими пагонами. Рослина завезена в Україну в кінці ХІХ ст. з Японії. Висота дорослої спіреї сягає 0,5-1,5 м. Листя довгасто-яйцевидної форми, зверху воно, зазвичай, зелене, а знизу з сизуватим відтінком. Коли листочки розпускаються, вони мають червонуватий відтінок. А восени їх колір змінюється в залежності від сорту – від жовтого і червоного до темно-багряного.
Останнім часом спірея японська користується великим попитом у садівників для оформлення ландшафтного дизайну присадибної ділянки. Цьому сприяє не тільки гарний зовнішній вигляд рослини в будь-який час року, але і невибагливість у догляді.
Спірея японська належить до тих рослин, які в ландшафтному дизайні можна вважати універсальними, оскільки їх використання практично безмежне.
Підбираючи рослини спіреї японської для оформлення саду, треба звертати увагу на такі особливості: форма крони; відтінок квіток і тривалість цвітіння; забарвлення листя восени; форма листя; вимоги до умов висадки і вирощування; складність догляду; сумісність з іншими рослинами. Серед безлічі чагарників, які продаються, спірея японська, мабуть, найбільше відповідає всім переліченим вимогам. Крім того, ця рослина – чудовий медонос з фітонцидною активністю під час цвітіння.
Кущі добре виглядають як на невеликих садових ділянках, так і в солідних заміських маєтках. Підібравши відповідні сорти спіреї японської, можна домогтися прекрасного цвітіння її з весни і до пізньої осені.
Акуратно підстрижені спіреї, висаджені під високими листяними деревами, будуть виглядати дуже витонченим доповненням.
Чудово в ландшафтному дизайні саду виглядають кущі спіреї японської, висаджені в якості солітера на зелених газонах, вони привертають до себе увагу яскравим забарвленням квіток і рясним цвітінням.
Окремо варто сказати про використання в ландшафтному дизайні спіреї японської як невисокого живоплоту. Вона добре піддається стрижці і утворює щільну кольорову лінію. Щоб створити таку огорожу, необхідно висадити рослини в шаховому порядку. Відстань між кущами в ряду 0,4-0,5 м, а між рядами – 0,3-0,4 м. Бажані сусіди для спіреї японської – декоративні вишня і слива, калина, бузок, дейція, рододендрони, пурпурні і золотисті барбариси.
Ксенія і Мар’ян Швед, садівники-експериментатори, м Львів.
Пижама – домашняя одежда для сна и отдыха, которая характеризуется комфортом ношения и мягкостью ткани.…
После перехода на новоюлианский календарь дата Дня святого Николая изменилась. Православная церковь Украины с прошлого…
Будет ли в субботу тепло или готовиться к дождям и снегу? Что говорят синоптики.
Будет ли геомагнитная активность повышена в этот уикенд? Какие прогнозы делают эксперты..
Позаботьтесь, чтобы ваш виноград легко перенес зиму и порадовал вас хорошим урожаем в следующем году.
Потрясающе вкусный десерт за рекордно короткое время – прийдете в восторг от этого рецепта.