У хурми дуже багато секретів і, аби порозумітися з цією рослиною, варто їх знати. Тим паче, що за добрий догляд вона віддячить щедрим врожаєм.
Щодо висоти місця щеплення думки практиків розділились. За однією порадою краще прищеплювати сорт у кореневу шийку, далі при посадці на постійне місце потрібно заглибити саджанець на 15-20 см, щоб при обмерзанні надземної частини дерево швидко відновилось. За такої практики у північних регіонах потрібно постійно утеплювати стовбур дерева.
За другою порадою рекомендоване високе щеплення. Аргументовано тим, що так як прищепа зберігає батьківську форму, підщепа значно впливає на стійкість до морозів, на скороплідність та великоплідність. Чим більший запас деревини підщепи, тим краще проявляються ці якості у всього дерева. Отже, чим менша морозостійкість сорту, тим вище має бути місце щеплення. До уваги — найсильніші морози завжди на рівні поверхні ґрунту.
Початківцям рекомендовано починати вирощування з сортів хурми віргінської першого покоління: Мідер, Джон Рік, Вебер. Ці сорти можуть щорічно радувати багатим врожаєм смачних невеликих плодів, вагою 20-40 г, по всій території країни. Якщо спробувати приручити більш цікаві гібридні сорти, то при нехитрих способах агротехніки можна досягти високих результатів.
Чим більше сонячного світла та тепла, тим більше у тканинах рослин за допомогою фотосинтезу утворюється складних біохімічних сполук, зокрема, елементів калію та магнію. Завдяки цьому у тканинах зменшується кількість води на клітинному рівні. Чим вищий рівень калію і магнію, тим вища стійкість до морозу. За відсутності потрібної САТ сонячні промені можна компенсувати кореневим та позакореневим підживленням розчином цих елементів.
Забезпечте рясний полив протягом першої половини вегетації — до досягнення плодами половини свого розміру. Саджанці можна придбати восени, але висадити на постійне місце краще навесні. На зимівлю треба відправити у підвал, але спочатку молоді рослинки посадіть у горщик з дренуванням та добре полийте. Адже ніхто, крім вас, краще не збереже ваш саджанець.
Нові сорти гібридів східної хурми з віргінською дозволяють уже зараз висаджувати промислові сади. Комерційна перспектива дуже приваблива. Садам хурми в Україні бути!
В’ячеслав Станіславович ФРАНЦІШКО, садівник-експериментатор, м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області.
Этот паштет из фасоли с добавлением кунжута – настоящая находка для тех, кто хочет завершить…
Благотворительная организация продолжает предоставлять продуктовые наборы нуждающимся в поддержке. Получить помощь можно после предварительной записи…
В Украине приняли закон, разрешающий части водителей не покупать полис ОСАГО или получить за него…
Даже несколько лишних действий могут обернуться штрафом в тысячи гривен. Узнайте, какие ограничения действуют с…
Изменения для ВПЛ уже не за горами!С 1 июля 2025 года в Украине вступят в…
Почти 3 миллиона украинских пенсионеров не покидают рынок труда и получают пенсии выше среднего. По…