Гладіолус пройшов складний шлях від простої, майже непримітної квітки до короля клумб і садів. Він вражає своєю красою, величністю. Ним не можна не захоплюватися. У полоні цієї рослини уже багато років перебуває О.А. Дивляш з м. Кропивницького. Гладіолус — її улюблена квітка. А ще, квітникарка разом з однодумцями створила громадську організацію “Гладіолуси без кордонів”. Тепер українські колекціонери обмінюються досвідом, садивним матеріалом з колегами із зарубіжжя, щороку проводять виставки, демонструючи кращі сорти, перетворюючи місто на кілька днів на справжній квітковий рай. Підтримали починання гладіолусоводів й поціновувачі квітів з м. Олександрія, започаткувавши фестиваль “Скіфська веселка”.
— Ольго Анатоліївно, розкажіть, будь-ласка, нашим чатачам про своє захоплення гладіолусами.
—
— Придбання садивного матеріалу — відповідальна справа. Можливо, є якісь тонкощі, секрети (розмір, колір цибулинки). Кажуть, що з великої обов’язково виросте рослина з великим суцвіттям — чи так це?
— Бульбоцибулини гладіолуса реалізують спеціализовані магазини, садові інтернет-магазини за прайсами чи рекламними буклетами, колекціонери за каталогами або продають на ринку квітникарі-аматори. Які бульбоцибулини варто придбати? Товарна цибулина має бути ювенільною, тобто вирощеною з дітки. Такі цибулини суттєво відрізняються від тих, які вже квітнули: вони мають кулясту або діжкоподібну форму із маленьким денцем, очищена від покривних лусочок бульбоцибулина гладенька на дотик. Не варто купувати плоскі, дуже великі цибулини із денцем діаметром понад 2 см – вони не дадуть вам повноцінного цвітіння, навіть більше того – ця стара цибулина за рік може взагалі не зійти. Якщо магазини зазвичай продають цибулини 1-го розбору (діаметр 3,1 см і більше), то колекціонери пропонують садивний матеріал від 1-го до 4-го (найменшого, 1,0-1,5 см) розбору. Та не варто через це перейматися: дійсно, велика бульбоцибулина зацвіте у зазначений термін й дасть повноцінне суцвіття, хоча найпишніше цвітіння її настає на другий рік росту. Однак, маленькі цибулинки теж квітуватимуть, тільки у пізніші строки – наприкінці серпня – у вересні. Іноді при настанні прохолодної погоди цвітіння може бути найбільш вражаючим. І ще одна перевага дрібних цибулинок – вони краще за крупні адаптуються до вашої ділянки.
— Чи можна за кольором цибулинки визначити приблизне забарвлення майбутнього цвіту.
—
— Тепер про Вашу колекцію. Які сорти Ви ніколи не проміняєте на інші? Можливо, є й такі, що Вам не сподобалися, чи не розкрилися на повну силу? Яким повинен бути сорт, аби Вам сподобатися?
–
Щодо сортів: буває таке, що навіть дуже старий, усім добре відомий сорт із звичайним дизайном може вражати квітуванням, гарно рости й розмножуватися, мати гарне здоров’я, а суперновий – давати погане цвітіння, ріст, бути хворобливим. І тут очевидна перевага першого над другим й відповідь на питання, від яких сортів гладіолусовод відмовиться, а які буде роками тримати у колекції.
Урожая все нет, а дерево растет уже не первый год? Причин отсутствия плодов у сливы…
Не обязательно быть шеф-поваром, чтобы создать закуску, которая украсит любой стол. Вместо банальных бутербродов –…
Для клиентов одного из самых популярных банков страны были введены важные изменения. До тех пор,…
Пенсионер Юрий Петренко считает, что Пенсионный фонд незаконно пересчитал его пенсию по двусоставной формуле. Разбирается…
Известный благотворительный фонд объявил о выдаче денежной помощи украинцам. Кто ее может получить и как…
В Украине достаточно странно высчитали нормы прожиточного минимума для граждан. Так, женщине полагается два платья…