Саме так вважає подружжя Колосових – Андріян Андрійович і Ольга Володимирівна – з смт Батьово Берегівського району Закарпатської області.
Першими на обійсті 14 років тому з’явилися кури. Андріян і Ольга тримали курочок породи орпінгтон, брама, кохінхін. На власному досвіді переконалися, що саме кохінхін їм ідеально підходить.
Ця порода гарно росте на наших кормах, в середньому півень набирає 5-7 кг ваги, а курочка – 3,5-4,5 кг. Кохінхіни – м’ясного спрямування, але не варто забувати і про яйценосність. Хоча саме смак м’яса сподобався господарям. Це щось середнє між магазинною куркою, яка має занадто м’яке м’ясо і домашньою, яке треба довго варити і все одно воно буде жорсткувате. З кохінхінів виходять смачні наваристі бульйони, тушкована курятина і запечена у духовій шафі. М’ясо ніжне, не волокнисте, з приємним ароматом. До 7 місяців подружжя годує своїх курочок комбікормом, а потім переводить їх на кукурудзу, зерносуміші, насіння соняшнику. В 10 місяців вони абсолютно готові, хоча різати вже можна і у 8 місяців.
Звісно, курці потрібен не лише повноцінний раціон, але й моціон, і добре, якщо на території, де ви їх будете вигулювати ростимуть різноманітні трави, курочки із задоволенням ласують свіжою зеленню. До речі, на вигул Андріян і Ольга відправляють своє поголів’я з 2-місячного віку.
Аби птиця була здорова, не варто забувати про вакцинацію і вітаміни. Господарі радять проводити не менше 3 вакцинацій курчатам до двомісячного віку. Вітаміни дають раз на тиждень.
Знайшли своє місце у господарстві Колосових і кози. А почалося все з того, що знайомий попросив Андріяна перевезти кізочок англо-нубійської породи, коли чоловік побачив їх вперше, то просто «закохався».
Вони були такі гарні і водночас незвичайні, перед такою красою важко встояти. І зовсім скоро представники цієї породи з’явилися і у Ольги та Андріяна. Англо-нубійці – молочного спрямування, в середньому одна кізонька дає від 3 до 6,5 л молока. Первістки дають від 3 до 4,5 л, а після другого, третього окоту – 6-6,5 л. Найстаршій козі на обійсті Колосових 8 років. Господарі вважають, що найбільш продуктивна молочна коза до 6-8 –річного віку, далі надої можуть знижуватися.
Молоко у англо-нубійських кіз дуже жирне і не має специфічного запаху. Ольга готує з нього тверді, м’які сири і навіть сир з пліснявою.
Нубійці спокійні і дуже прив’язуються до своїх господарів. Якщо ви плануєте придбати кізоньку чи козлика цієї породи, краще робити це до 5 місяців. Дорослі тварини довго адаптуються, часто піддаються стресу, звісно, вони звикнуть до нових господарів, але їм потрібен час. Проблем зі зміною господарів і місцевості немає у представників порід калахарі і шамі. Вони завжди бадьорі, активні, повні сил і енергії.
Шамі – одна із найстаріших порід, яка найчастіше зустрічається на Близькому Сході. Зовнішність у неї просто екзотична: довжелезні вуха, блакитні очі. Кози шамі дають смачне молоко і не менш смачне м’ясо.
Калахарі – м’ясна порода, яка може давати 2,5-3 л молока, проте Андріян Андрійович помітив, що якщо робити ставку на молоку, то тварина не набирає заявленої ваги. Її взагалі можна не доїти, і вона не хворіє і не страждає від цього. Звісно, якщо є потомство, то кізонька повинна його вигодувати.
Своїм кізонькам господарі намагаються забезпечувати поживний раціон. В їхньому меню: сіно, ячмінь, кукурудза, макуха, гранульована люцерна, вода. Обов’язково у вільному доступі має бути сіль-лизунець для гарного травлення і розвитку тварин.
Стартовала регистрация на получение новых денежных выплат для украинцев.
Каждое домашнее растение не только украшает интерьер, но и доставляет радость своему хозяину.
Котлеты – это классическое блюдо, которое является важной частью украинской кухни. Это сытное, вкусное и…
Чтобы выбрать идеальный диван, важно учитывать множество факторов – от размеров и формы до материалов…
Украинцев могут освободить от нежелательных звонков. Новый законопроект предусматривает возможность идентификации абонентов, нарушающих ваше спокойствие.…
Уже с 1 декабря 2024 клиентов "Ощадбанка" ожидают существенные нововведения. Станут ли услуги банка более…