Долина Центр
Самое популярное


Полтавський садівник розповів, як можна заробити на полуниці

10 апр. 2020 12:19 | №100 0 405 0

Давайте поговоримо про те, як можна заробити на полуниці (суниці). Перш ніж купити саджанці полуниці в Україні, варто розібратися в тому, що і де краще вирощувати. Всім зрозуміло, що найбільш висока ціна буде у великих містах. У маленьких містах ціна нижча. У селах полуницю іноді просто неможливо продати, навіть за найнижчими цінами. Тому, перш за все, варто вивчити місцеві ринки. Якщо ціна і обсяги продажів вас влаштовують – чудово! Можна починати посадку.

На місцевих ринках можна продавати навіть невеличкі партії, транспортні витрати мінімальні.Якщо ж ціни і обсяги продажів в довколишніх населених пунктах вас не влаштовують, слід орієнтуватися на великі міста. Але тоді потрібно враховувати транспортні витрати. Чим далі везти ягоду, тим більшою повинна бути партія, щоб отримати прибуток. Ну і звичайно ж, для цього необхідний відповідний транспорт.Не менш важлива область вирощування. Мене завжди дивували люди, які живуть на півночі України і бажають робити бізнес на ранній полуниці (суниці).

Південь, при всіх рівних умовах, все одно видасть ягоду набагато раніше, як з відкритого так і з закритого ґрунту. Жителям північних і центральних областей найкра-ще висаджувати для продажу пізні і ремонтантні сорти. Коли пізні сорти починають плодоносити, на півдні суниця вже закінчується і ціна на ягоду зростає. Ціна на ягоду ремонтантних сортів теж вища. На півдні складно вирощувати ягоду не в сезон через високі температури, тому її кількість сильно зменшується і ціна зростає.

Садівникам з південних областей слід приділяти більше уваги раннім сортам. Найдорожча – рання ягода. І продається вона в досить великих обсягах, тому що всі за зиму встигають скучити за свіжими ягодами. Дуже перспективно на півдні вирощування полуниці в парниках і теплицях. Це дозволяє отримати ягоду набагато раніше, ніж у відкритому ґрунті, коли ціна ще дуже висока. Найбільш рентабельне вирощування суниці в гідропонній культурі, тому що дозволяє збільшити врожайність в два і більше разів і при цьому поліпшити якість ягід. Вибір варто робити на сорти з одновимірною смачною ягодою, гарної форми, з високими смаковими якостями.

Олег Савейко, садівник, с. Хорішки Полтавської області.

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Загрузка