Долина Центр
Самое популярное


Ківі - рекордсмен з вітаміну С

21 мая 2019 14:30 | №100 0 479 0

Ківі або «китайський аґрус» - це ліана, яка отримала свою назву через те, що її плоди зовні схожі на птаха, що живе в Австралії і Новій Зеландії. Дорослі рослини ківі плодоносять 30-40 років, плоди можуть бути вагою 70-100 г. Вони надзвичайно багаті на вітамін С. У порівнянні з яблуками його кількість більше в 40 разів, а в порівнянні з лимонами - в десять разів.

Родом рослина з Китаю і набула поширення у багатьох країнах світу. Вирощувати ківі можна у відкритому ґрунті в саду на добре освітлених місцях, а також в квартирі чи будинку.

Ківі — потужна ліана, тому вимагає опори або шпалери. Дуже важливо в спекотну пору року підтримувати підвищену вологість повітря, обприскуючи рослину теплою водою. Полив в період активної вегетації повинен бути рясним, однак при культивуванні ківі в домашніх умовах в вазоні надлишок води з піддону треба виливати. Температура для вирощування повинна бути 20-25°С.

У зимовий період ліана потребує спокою, для цього з грудня по лютий переносимо її в прохолодне приміщення і скорочуємо полив. Навесні після пробудження починаємо підгодовувати рослину кожні два тижні мінеральними і органічними добривами. Пересаджувати ківі в молодому віці треба не рідше 1 разу на рік, а дорослі рослини -1раз в 2-3 роки. При пересадці на дно вазона насипаємо дренаж шаром 2 см, готуємо землю середньої щільності з садового ґрунту, досипаємо пісок і торф.

Поливаємо землю світло-рожевим розчином марганцівки. Для того щоб ліана краще кущилася, навесні її трохи обрізають.

Ківі - рослина двостатева, тому вирощувати треба і чоловічу, і жіночу ліану. Запилювати жіночі квітки можна вручну, переносячи пензликом пилок з чоловічої квітки. Щоб плоди були більшими, частину зав'язей на жіночих рослинах треба видаляти. Визрівають плоди восени, у вересні-жовтні.

Зазвичай, ківі розмножують живцюванням, насінням або кореневими відростками. Для розмноження придатні напівздерев’янілі або повністю здерев’янілі живці з 2-3 бруньками. Ківі майже не пошкоджуються комахами. Однак коти можуть розгорнути ґрунт і пошкодити коріння молодих рослин або поласувати листочками.

Віталій Маркуш, садівник, м. Київ.

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Загрузка