Сьогодні продовжуємо знайомство з сортами винограду, які не вимагають особливого догляду.
Виноград Гриф – сорт американської селекції (Восторг х Королева виноградників).
Належить до столово-технічних сортів. Він має 1-2 кісточки в ягоді, але є плоди зовсім без насіння.
Виноград Гриф – універсальний сорт раннього терміну дозрівання (110-115 днів). Форма ґрона конічна. Розмір ягід 16 мм в діаметрі, а вага — 6-8 г. У мене ростуть два кущі сорту Гриф. Одному з них більше 15 років, але ґрона його не зовсім щільні, вагою 200-300 г. Цей кущ росте біля будинку з західної сторони, де глинистий ґрунт і сонце з’являється лише після обіду, а другий кущ посаджений на відкритому місці, де ґрунт майже чорнозем, плодоносить вже п’ятий рік і ґрона на ньому бувають вагою до 500 г. Сонце обігріває цей кущ майже цілий день з усіх боків. А ще, він потребує своєчасного поливу, що істотно впливає на врожай.
Гриф — непримхливий сорт, і якщо дотримуватись усіх правил садіння і догляду, то можна розраховувати на багатий урожай. При цьому обов’язковою умовою є вибір місця садіння, щоб сонячні промені обігрівали кущ не менше 80% світлового дня. Сорт дуже полюбляє вологу.
Гриф стійкий проти хвороб і шкідників і практично не потребує захисту хімічними препаратами. Ягоди не тріскають навіть при сильних опадах. Він витримує морози до -30-32оС. Так, взимку 2010-2011 років, коли стовпчик термометра падав до позначки -35оС протягом кількох днів, лоза не була пошкоджена, хіба що врожай був нижчим на 20%.
Чубуки вкорінюються добре. М’якоть ягід соковита, з оригінальним присмаком.
Із ягід даного сорту виготовляють смачні вина, компоти, соки. При кислотності 5,3 г/л набирає цукру 19-25%.
Але найбільше ми любимо цей сорт за те, що його можна зберігати до Нового року і Різдва.
Буффало — універсальний столовий сорт американської селекції, який був виведений на Нью-йоркській державній експериментальній станції Корнельського університету в 1938 році, шляхом схрещування сортів Герберт і Уоткінс. Візитівкою даного сорту є лоза – насиченого коричневого кольору.
Буффало належить до ранньосереднього терміну дозрівання (115-125 днів). Кущ сильнорослий, дуже врожайний. Варто зауважити, що в перші 3 роки кущ слабко розвивається, тому його не варто перевантажувати.
При арочних формуваннях може давати до 100 кг ягід з куща.
Грона від середнього до великого, вагою 200-500 г, рихлі, конічні. Ягода кругла, масою 3-5 г, синьо-чорного кольору, не тріскається після тривалих дощів. Смак оригінальний суничний з нотками лісової груші.
При кислотності 5,5-9 гл ягоди набирають цукру до 21%, а то і значно більше, що робить їх на смак дуже солодкими і висіти на кущі вони можуть до самісіньких морозів.
Буффало вирізняється високою морозостійкістю, витримуючи морози до -30оС. Практично не уражується оїдіумом, сірою гниллю, борошнистою росою, мілдью.
Дуже добре схрещується з другими сортами, особливо європейськими – отримане потомство володіє кращими рисами батьківських пар.
Плодоносні лози обрізають на 8-10 вічок. Квітки двостатеві, добре опилюються. Лози визрівають на 90% приросту. Буффало належить до неукривних сортів.
Ягоди вживають у свіжому вигляді, а також для приготування соку і вина, які мають оригінальний смак і приємний колір.
Богдан Іванічок, член клубу «Виноградарі Прикарпаття», м. Івано-Франківськ.
Грузинская кухня известна своими насыщенными вкусами, ароматами специй и щедрой зеленью. Одно из ее кулинарных…
Батат, или сладкий картофель, – вкусный и полезный продукт. Если вы хотите вырастить его самостоятельно,…
Схемы мошенников становятся все более изощренными. Они используют фейковые клавиатуры, комментарии с фишинговыми ссылками и…
В 2025 году в Украине снова возрастут требования к страховому стажу для выхода на пенсию…
Открыта регистрация на программу финансовой поддержки. В рамках инициативы можно получить до 50 тысяч гривен.…
Вечером 4 апреля россия нанесла удар баллистической ракетой по жилому району Кривого Рога. В результате…