Статьи

Чому зізіфус не плодоносить

Зізіфус вступає в плодоношення на другий-третій рік після садіння, живе 50 років. Доросле дерево здатне дати до 50-100 кг плодів.

Квітки зізіфуса, на відміну від інших плодових рослин, надзвичайно дрібні, діаметром 0,3-0,5 см, зеленувато-білі, з ніжним ароматом; зібрані по 3-6 штук в суцвітті, розташованому в пазусі листа плодоносного пагону. Цвітіння починається в червні і триває півтора місяця. Плід – кістянка, 1,5-3 см в діаметрі і 2-5 см завдовжки, в залежності від сорту. Колір зрілого плоду від жовто-коричневого до темно-коричневого. Форма плодів найрізноманітніша: куляста, сливоподібна, грушоподібна, веретеноподібна. Дозрівають плоди у вересні жовтні. М’якоть в залежності від сорту буває біла, кремова, блідо-салатна, по консистенції соковита або борошниста, солодка або кисло-солодка, з легким ароматом.

Висаджують екзотичні рослини на сонячних місцях, на південних і південно-західних, захищених від вітру схилах. Зізіфус росте на будь-яких ґрунтах, крім солончаків, боліт і важких глин. На важких суглинках і чорноземах в глибоку садивну яму кладуть на дно шар дренажу (10 см), потім суміш землі, піску і перегною-сипцю, і засипають корінь такою ж легкою землесумішшю.

Садіння проводять навесні в березні-квітні або восени — у жовтні з подальшим утепленням молодого саджанця на зиму. Стовбурець молодого саджанця до трьох років, поки не утвориться товстий шар кори треба обов’язково утеплювати на зиму.

Щеплені саджанці висаджують так, щоб місце щеплення знаходилося над рівнем ґрунту, «колінцем» на південь. При садінні секатором обрізають тільки коріння, обрізку надземної частини роблять в травні, після розпускання бруньок.

Іноді буває, що зізіфус цвіте і не зав’язує плоди — це тому, що його квітки для наших комах — дивина, вони їх не запилюють. В таких випадках в перші 2-3 роки, поки дерево не почне масово цвісти, залучаючи комах ароматом нектару, квітки запилюють вручну, легенько проводячи ніжним білячим (або хутром з котячого хвоста) пензликом.

Зізіфус стійкий проти хвороб і шкідників, він не вимагає хімічного захисту, дає екологічно чисті плоди оригінального смаку, які можна в’ялити і сушити, хоча і свіжі вони дуже смачні.

Тетяна Ляшенко, м. Первомайськ Миколаївської області

Новое на сайте

  • Новости

Этот кофе – опасен: какой кофе не стоит покупать в магазине и как выбрать качественный

Приятный аромат и красивая упаковка – еще не признак хорошего кофе. Узнайте, как не ошибиться…

12/07/2025 07:35
  • Новости

С 17 июля 2025 года ТЦК не смогут штрафовать за необновление военно-учетных данных: что нужно знать

Начиная с 17 июля 2025 года, территориальные центры комплектования и социальной поддержки (ТЦК и СП)…

12/07/2025 06:37
  • Новости

Погода на выходные 12-13 июля: к чему готовиться

Жара или ливни? Чего ждать украинцам в субботу и воскресенье? Синоптики сделали подробный прогноз.

11/07/2025 23:59
  • Новости

Магнитные бури в субботу, 12 июля

Будет ли магнитная буря в субботу. Эксперты поделились прогнозами. Что следует знать метеозависимым.

11/07/2025 23:29
  • Новости

Стоит ли обрывать усы у тыквенных: развенчиваем популярные мифы

Усы тыквенных – полезный элемент, помогающий растению держаться на опорах. Но нужно ли их обрезать?…

11/07/2025 22:59
  • Новости

Легкие вафельные бризоли: самый простой рецепт любимого блюда

Этот рецепт – идеальное решение, когда хочется чего-то сытного без лишних хлопот. Обязательно попробуйте ленивые…

11/07/2025 22:29