В осінньо-зимовий період дачники мають змогу добряче відпочити від роботи на грядках та в саду. Але часто разом з цим відпочинком ми додаємо кілька кілограмів у вазі. Якщо вам не хочеться виснажувати себе дієтами, введіть в свій раціон овоч, який допоможе вам завжди бути у формі. Сьогодні мова піде про сквош.
Родом він з Північної Америки і це не якийсь зовсім незнайомий для нас овоч, а поки що малопоширений серед наших городників вид гарбузів (щось середнє між кабачком і гарбузом). Корінні жителі Америки, індіанці, вживали в їжу сквош з незапам’ятних часів. Правда, вважали смачнішим насіння, а не м’якоть. Саме слово «сквош» запозичене з мови індіанців штату Масатчусетс і означає «з’їдений сирим». Стиглий плід сквошу своїм видом нагадує перезрілий кабачок з тонкою твердою шкіркою — білого, жовтого або строкатого зелено-оранжевого забарвлення.
Цінність насіння сквошу в тому, що в ньому містяться жири, білки, вітаміни і мінеральні солі. Особливо воно багате вітаміном Е, який перешкоджає передчасному старінню, і солями цинку, настільки необхідними для чоловічого організму. Стигла сира м’якоть сквошу злегка солодкувата і хрустка, за смаком нагадує молоді ядра горіхів. Через низьку калорійність, малий вміст цукрів (на відміну від звичайних гарбузів) м’якоть сквошу вважається дуже цінним дієтичним і екологічно чистим продуктом.
Зараз модно займатися фітнесом, і в рецептах фітнес-меню часто зустрічаються різні заморські дивини, серед яких є і сквош.
Людям, які хочуть скинути зайву вагу, звичайні макарони і вермішель дуже корисно замінити на «спагеті зі сквошу». Щоб отримати такі спагеті, плід потрібно просто зварити в «мундирі» або запекти в духовці протягом 20-30 хвилин (в залежності від розміру).
Щоб отримати плоди сквошу якомога раніше, місце посадки треба вкрити темною плівкою — ґрунт швидко прогріється. Звичайно, найкраще гарбузи ростуть на компості і при внесенні рідких органічних добрив кожні два тижні протягом усього вегетаційного періоду. Можна отримати найвищий урожай, якщо додатково вносити ще й калійні добрива. У лунку потрібно висіяти пару насінин на глибину 4-5 см і полити розчином марганцівки.
Сквоші — невеликі, рідко бувають вагою більше 1 кг. Вони прекрасно утримуються лозою у висячому положенні і не вимагають спеціальної підв’язки.
На листі у вересні з’явилася борошниста роса. Але відростали нові здорові паростки, і плоди в’язалися до жовтневих заморозків. Я залишилася дуже задоволена цим врожайним, невибагливим і смачним овочем.
До відома, при бажанні сквош можна виростити на балконі в 15-літровій діжці. Він не тільки затінює вікна від літньої спеки, а й дає масу корисних плодів і квіток, які теж можна вживати в їжу.
Світлана Внукова, овочівник-експериментатор, с. Руські Тишки, Харківська область
Международная организации предоставит денежную помощь некоторым пенсионерам. Выплаты "приплюсуют" к пенсий.
Стартовала регистрация на получение новых денежных выплат для украинцев.
Каждое домашнее растение не только украшает интерьер, но и доставляет радость своему хозяину.
Котлеты – это классическое блюдо, которое является важной частью украинской кухни. Это сытное, вкусное и…
Чтобы выбрать идеальный диван, важно учитывать множество факторов – от размеров и формы до материалов…
Украинцев могут освободить от нежелательных звонков. Новый законопроект предусматривает возможность идентификации абонентов, нарушающих ваше спокойствие.…