За вмістом вітамінів листя і черешки мангольда значно багатші, ніж у звичайного столового буряка. Нині існує великий вибір різних сортів. Вони вирізняються товщиною і забарвленням черешків, які бувають білими, жовтими, рожевими, червоними, малиновими. Листя у мангольда дуже ошатне: лакове, горбисте і гладке, з мережкою яскравих прожилок, контрастних до забарвлення листка. Мангольд буває листовий і стебловий.
У листового — листя хвилясте, гладке. Черешковий більший за розмірами, ніж листовий. Листя у нього гігантське, пухирчасте, при хорошому догляді його черешки досягають 10 см в ширину.
Я вирощую мангольд уже кілька років. Дуже сподобався сорт Лукуллус з ошатним пухирчастим листям ніжно-зеленого кольору. Красою лакового темно-зеленого листя з червоними прожилками і черешками зачарував сорт Червоний. А в минулому сезоні спробувала вирощувати справжній «б’є» з Італії — сорт з білими і рожевими черешками.
Мангольд — холодостійка культура, у нас його можна висівати у відкритий ґрунт вже у квітні. Другий посів добре вдається в середині літа, третій — в кінці вересня. Можна використовувати і підзимовий посів, щоб отримати вітамінне листя вже напровесні. Насіння перед посівом на 1-2 години замочую в рожевому розчині марганцівки. Роблю це не тільки з метою дезинфікування, але і для стимулювання дружних врун при проростанні.
Мангольд любить рости на пухкому, добре підживленому органікою некислому ґрунті, на відкритій сонячній ділянці. Насіння висіваю в ґрунт на глибину 2-3 см, розкладаючи його в борозенки на відстані 15-20 см одне від одного. Між рядами залишаю не менше 40 см, щоб рослинам було достатньо повітря і сонячного світла. Після появи у сіянців 2-3 справжніх листочків проріджую і пікірую рослини.
Період від врун до початку збирання листя становить приблизно 60 днів. Чим рясніше і регулярніше полив, підживлений органікою ґрунт, тим більшими будуть у мангольда листя і черешки. За період росту проводжу 2-3 підгодівлі органічними (1:15) або комплексними мінеральними добривами (10 г на 10 л води). Перше підживлення роблю в фазі 3-4 листочків, наступні — після того, як зрізаю листя.
Як і інші овочеві культури, мангольд потребує регулярної прополки і розпушування ґрунту. На такий догляд він відгукується активним ростом і швидко відновлюється після обрізки листя.
Устали от долгих приготовлений? Ленивые голубцы – это быстрый и вкусный способ приготовить традиционное блюдо…
В Украине резко похолодало. Впрочем, вскоре после украинцев ждет очередной "погодный сюрприз".
Пенсионные льготы прокурорам давно хотели упразднить, но все никак не могут этого сделать. Что известно…
Идет регистрация на получение денежной помощи. Кто может использовать программу и что для этого нужно.
Подход к начислению пособия на оплату жилищно-коммунальных услуг изменили. Кто лишится права на льготы.
Известный благотворительный фонд приглашает украинцев получить бесплатные продуктовые наборы. Как это сделать.