Статьи

Полтавський садівник розповів, як можна заробити на полуниці

Давайте поговоримо про те, як можна заробити на полуниці (суниці). Перш ніж купити саджанці полуниці в Україні, варто розібратися в тому, що і де краще вирощувати. Всім зрозуміло, що найбільш висока ціна буде у великих містах. У маленьких містах ціна нижча. У селах полуницю іноді просто неможливо продати, навіть за найнижчими цінами. Тому, перш за все, варто вивчити місцеві ринки. Якщо ціна і обсяги продажів вас влаштовують – чудово! Можна починати посадку.

На місцевих ринках можна продавати навіть невеличкі партії, транспортні витрати мінімальні.Якщо ж ціни і обсяги продажів в довколишніх населених пунктах вас не влаштовують, слід орієнтуватися на великі міста. Але тоді потрібно враховувати транспортні витрати. Чим далі везти ягоду, тим більшою повинна бути партія, щоб отримати прибуток. Ну і звичайно ж, для цього необхідний відповідний транспорт.Не менш важлива область вирощування. Мене завжди дивували люди, які живуть на півночі України і бажають робити бізнес на ранній полуниці (суниці).

Південь, при всіх рівних умовах, все одно видасть ягоду набагато раніше, як з відкритого так і з закритого ґрунту. Жителям північних і центральних областей найкра-ще висаджувати для продажу пізні і ремонтантні сорти. Коли пізні сорти починають плодоносити, на півдні суниця вже закінчується і ціна на ягоду зростає. Ціна на ягоду ремонтантних сортів теж вища. На півдні складно вирощувати ягоду не в сезон через високі температури, тому її кількість сильно зменшується і ціна зростає.

Садівникам з південних областей слід приділяти більше уваги раннім сортам. Найдорожча – рання ягода. І продається вона в досить великих обсягах, тому що всі за зиму встигають скучити за свіжими ягодами. Дуже перспективно на півдні вирощування полуниці в парниках і теплицях. Це дозволяє отримати ягоду набагато раніше, ніж у відкритому ґрунті, коли ціна ще дуже висока. Найбільш рентабельне вирощування суниці в гідропонній культурі, тому що дозволяє збільшити врожайність в два і більше разів і при цьому поліпшити якість ягід. Вибір варто робити на сорти з одновимірною смачною ягодою, гарної форми, з високими смаковими якостями.

Олег Савейко, садівник, с. Хорішки Полтавської області.

Новое на сайте

  • Новости

Конец привилегиям: Украина готовится отменить спецпенсии для элиты

Украинский парламент готовится пересмотреть давнюю несправедливость: спецпенсии для чиновников, судей и прокуроров могут быть отменены.…

02/07/2025 18:59
  • Новости

Когда надо сытно накормить: вкуснейшие пирожки-треугольники с картофельной начинкой

Главное в этом рецепте для пирожков – тесто. А начинку можно каждый день придумывать разную.

02/07/2025 17:59
  • Новости

Пенсионеры из 7 областей смогут получить 1000 гривен на лекарства

С 1 июля пенсионеры в семи украинских областях могут получить финансовую помощь на лекарства. Программа…

02/07/2025 17:14
  • Статьи

Платежка за газ вызывает сомнения: как проверить расчеты

Сомневаетесь в правильности счета за газ? Убедитесь, что учтены реальные показания счётчика, и знайте, куда…

02/07/2025 16:16
  • Новости

Когда опрыскивать растения: что делать, если после обработки пошел дождь

Возделывали растения вечером, а утром пошел дождь? Не паникуйте: все зависит от типа препарата. Рассказываем,…

02/07/2025 15:00
  • Новости

Вкус лета в каждом глотке: малиновый квас своими руками

Хотите сделать что-то особенное из летней малины? Приготовьте домашний квас – ароматный, прохладный и вкуснейший…

02/07/2025 14:00