Любов до томатів відчула ще, напевно, з самого дитинства, коли мама заносила до хати запашні солодкі помідори. Змалку вже доглядала за рослинками, допитувалась у бабусі про умови вирощування та характеристики сортів, деякі з них зберегла ще зі свого дитинства. Завжди вирощувала помідори на дачі, і тільки коли купили свій будинок змогла здійснити свою мрію. Тепер у мене 200 сортів помідорів, 50 сортів перцю, улюблені столові гарбузи, смачна капуста і море квітів.
Все життя пропрацювала вчителем математики, але захопленню помідорами це не заважало. Навіть допомагало перезавантажитися після гамірливої дітвори і нестандартних батьків. Люблю створювати з помідорів, перцю незвичайні композиції, візерунки і букети, з задоволенням фотографую.
Проте повернуся до томатів. Ця культура вражає не лише різномаїттям смаків, а й кольорів, форм. Та й росте вона, практично, на кожному городі. Хочу познайомити з улюбленими сортами.
Катюша – старий сорт, скільки себе пам’ятаю, стільки він у мене, низькорослий, з картопляним листям кущ, з дуже гарною розсадою, весь всипаний круглими насичено-червоними помідорами. Цікавий тим, що не треба пасинкувати, ранній. Підходить і для салату, і для квашення, і для маринування.
Підсніжник – суперранній сорт низеньких помідорів, родючий. Томати червоні, солодкі, з незначною кислинкою, але як першому помідорчику, я йому пробачаю. Плоди 150-200 г, кущ широкий, розлогий, на кінець липня повністю закінчує плодоношення. За що я люблю такі сорти, так це за те, що вони просто не встигають захворіти на фітофтороз.
З новинок в моїй колекції є чудовий біколор Загадка природи – оранжевий, з рожевим візерунком, солодкий, смачний, по 300-500 г кожний помідорчик і таких 8-10 на кущі висотою 1 м. Формую кущик в два стебла, потрібна міцна опора для такого велетня.
Прованцано – серцеподібний велетень, червоний, м’яcистий, солодкий, надзвичайно красивий.
Є ціла когорта екзотичних помідорів, дво-триколірних, смугастих, чорних, шоколадних, зеленоплідних, зазвичай, солодких і загадково красивих, мої подружки приходять до мене, як в музей, помилуватися на красу.
Знайшлося місце на грядках і для чері. Колись я зовсім ними не цікавилась, але з появою внучат просто з’явилась необхідність їх саджати, адже вони солодкі, як цукерки, і дуже врожайні. Дітлахи тільки й бігають за солодкими вишеньками-помідорчиками, ледве встигаю відібрати на насіння.
Як же вберегти всю цю красу від шкідників і хвороб? Найперше, ніколи не саджу помідори на
І, звичайно, обробляю біопрепаратами від колорадського жука і фітофторозу. Якщо використовуєте хімічні препарати, то тільки до утворення малесеньких помідорчиків (розміром з вишню), далі не бажано, адже це їстиме наша дітвора і ми.
Дуже люблю перець солодкий і гіркий, але пекучий саджу на дачі, в іншому селі, щоб не зіпсувати солодкий, маю 50 сортів цього шанованого овоча.
Почесне місце в моєму садку займають квіти – ромашки, віола, дзвіночки.
Є у мене чудові помічники – мама, чоловік, діти і внучата, я щаслива бабуся чотирьох онуків, без них я б не справилась.
Катерина Бойко, овочівник, м. Біла Церква Київської області.
В 2025 году в Украине снова возрастут требования к страховому стажу для выхода на пенсию…
Открыта регистрация на программу финансовой поддержки. В рамках инициативы можно получить до 50 тысяч гривен.…
Вечером 4 апреля россия нанесла удар баллистической ракетой по жилому району Кривого Рога. В результате…
Минимальные пенсии для отдельных категорий украинцев существенно выросли. В некоторых случаях повышение превысило 3 тысячи…
5 апреля – день, когда в мире вспоминают о нескольких важных международных инициативах. 5 апреля…
Пенсионные системы разных стран различаются. Естественно, что их пенсионные выплаты у них разные. Украина не…