Статьи

Ківі — рекордсмен з вітаміну С

Ківі або «китайський аґрус» — це ліана, яка отримала свою назву через те, що її плоди зовні схожі на птаха, що живе в Австралії і Новій Зеландії. Дорослі рослини ківі плодоносять 30-40 років, плоди можуть бути вагою 70-100 г. Вони надзвичайно багаті на вітамін С. У порівнянні з яблуками його кількість більше в 40 разів, а в порівнянні з лимонами — в десять разів.

Родом рослина з Китаю і набула поширення у багатьох країнах світу. Вирощувати ківі можна у відкритому ґрунті в саду на добре освітлених місцях, а також в квартирі чи будинку.

Ківі — потужна ліана, тому вимагає опори або шпалери. Дуже важливо в спекотну пору року підтримувати підвищену вологість повітря, обприскуючи рослину теплою водою. Полив в період активної вегетації повинен бути рясним, однак при культивуванні ківі в домашніх умовах в вазоні надлишок води з піддону треба виливати. Температура для вирощування повинна бути 20-25°С.

У зимовий період ліана потребує спокою, для цього з грудня по лютий переносимо її в прохолодне приміщення і скорочуємо полив. Навесні після пробудження починаємо підгодовувати рослину кожні два тижні мінеральними і органічними добривами. Пересаджувати ківі в молодому віці треба не рідше 1 разу на рік, а дорослі рослини -1раз в 2-3 роки. При пересадці на дно вазона насипаємо дренаж шаром 2 см, готуємо землю середньої щільності з садового ґрунту, досипаємо пісок і торф.

Поливаємо землю світло-рожевим розчином марганцівки. Для того щоб ліана краще кущилася, навесні її трохи обрізають.

Ківі — рослина двостатева, тому вирощувати треба і чоловічу, і жіночу ліану. Запилювати жіночі квітки можна вручну, переносячи пензликом пилок з чоловічої квітки. Щоб плоди були більшими, частину зав’язей на жіночих рослинах треба видаляти. Визрівають плоди восени, у вересні-жовтні.

Зазвичай, ківі розмножують живцюванням, насінням або кореневими відростками. Для розмноження придатні напівздерев’янілі або повністю здерев’янілі живці з 2-3 бруньками. Ківі майже не пошкоджуються комахами. Однак коти можуть розгорнути ґрунт і пошкодити коріння молодих рослин або поласувати листочками.

Віталій Маркуш, садівник, м. Київ.

Новое на сайте

  • Новости

Инновации от крупного государственного банка: как поднести карту к смартфону и начать платить

Инновации, которые экономят ваше время: ПриватБанк интегрировал функцию бесконтактного добавления карт в Apple Pay. Как…

23/11/2024 10:35
  • Новости

Как не потерять наследство: практические советы и юридические аспекты

Шесть месяцев именно столько дает закон на принятие наследства. Но что делать, если срок истек?…

23/11/2024 09:32
  • Новости

Один погибший в результате российских ударов КАБами по Запорожью – военная сводка 23 ноября

Ситуация на фронте остается сложной. Противник, используя свое преимущество в живой силе и технике, постоянно…

23/11/2024 08:29
  • Новости

Объявлено о выдаче специализированной гуманитарной помощи от Красного Креста

Международная организация Красный Крест в настоящее время претворяет в жизнь несколько гуманитарных проектов на территории…

23/11/2024 07:26
  • Новости

Праздники и народные приметы 23 ноября – почему сегодня нужно освятить в церкви соль и хлеб

Сегодня отмечают 24 ежегодных памятных дат. Среди них – День памяти жертв голодоморов в Украине,…

23/11/2024 06:21
  • Новости

Самый удачный домашний торт на кефире: составит достойную конкуренцию «Медовику» и «Наполеону»

Предлагаем приготовить бюджетный и легкий торт на основе кефира, который обязательно понравится всем любителям шоколадно-карамельного…

23/11/2024 05:23