З раннього дитинства пам’ятаю цю рослину у нашому садку. Напевно, немає жодної людини, яка б не була знайома з приємним ароматом м’яти. Рослина широко використовується у кулінарії. Чудово поєднується практично з будь-якими продуктами, всюди вносить свою нотку, приємно бадьорить свіжістю. А подекуди, наприклад в стравах з баранини, м’ята практично незамінна. У деяких стравах вона не приправа, а основний інгредієнт. Найвідоміший приклад — м’ятний чай. Він освіжає, чудово втамовує спрагу.
На сьогоднішній день думки вчених розділились. Одні стверджують, і ми це давно знали, що м’ята розслаблює та викликає сонливість. Інші ж, після останніх досліджень, упевнені, що вона тонізує наші м’язи та робить їх більш витривалими при навантаженнях.
Шкода м’яти може бути тільки в разі появи на неї алергічної реакції, яка рідко, але буває у окремих людей. Ще вона не рекомендується дітям, віком до 5 років. Хочеться сказати, що вживати м’яту в їжу або у вигляді напою потрібно і можна, користь і шкода безпосередньо залежать від того, в якій кількості ви її вживаєте. Безсумнівно, рослина безпечна, якщо вживати її в міру. Складно уявити холодний зимовий вечір без чашечки гарячого чаю з м’ятою.
Варто згадати і про неповторний омолоджуючий ефект, який гідно оцінили багато виробників косметичних засобів. Недарма ж вони додають цю рослину до складу великої кількості кремів і тонізуючих засобів. Також вона широко використовується в сучасній фітотерапії, ароматерапії і фармакології.
Цікаво, що у давнину, ця рослина вважалась «травою довголіття». У ті часи жодна лазня не обходилася без цілющих м’ятних процедур. Пара від завареної м’яти здатна вбивати бактерії, які знаходяться на шкірі людини і в дихальних шляхах, і це дуже добре знали і розуміли ще в давнину.
Вдруге моє знайомство з цією культурою відбулося 4 роки тому. Прочитавши в старій книзі про сухі вина, настояні на травах, я почав збирати колекцію трав з різними лікарськими властивостями, а головне, з рідкісними ароматами. По-перше, ароматні вина завжди цінуються вище, і по-друге, приємніше вживати ліки, що гарно смакують та пахнуть. Тоді доля мене й звела з дуже цікавою неординарною людиною — Тетяною Денисенко.
Хочу поділитись рецептом, як настоювати сухі виноградні вина на травах і цим самим подвоювати їхню лікувальну дію, а також значно поліпшувати смакові та ароматичні показники. Нам знадобляться добре вистояне та очищене вино і сировина трави.
Найкращий час пора для збирання м’яти — квітень-травень. Саме тоді рослини найароматніші, а ще, у них ніжні листя та стебла.
Пропорція розраховується так само, як і для чаю. Наприклад, на 700-грамову пляшку треба взяти гілочку довжиною 20-25 см. Можна опустити у пляшку перед розливанням та закупорюванням вина, а також і у велику загальну ємність. У закупореній пляшці гілочка чи пучок трави можуть знаходитися роками — до споживання. А у великих ємностях не менше 3 місяців. За цей час вино за допомогою спирту розчиняє в собі ефірні масла та мінеральні речовини. Але хочу зауважити, що у кожного своя ідеальна формула. Тож доведеться експериментувати. Можна використовувати не лише свіжу м’яту, але й висушену та заморожену.
Для заморозки м’ята також повинна бути обов’язково сухою. Складіть листочки в пакети-слайдери. За допомогою трубки витягніть все повітря з пакету і щільно закрийте його. Тоді відправляйте в морозильну камеру.
В’ячеслав ФРАНЦІШКО, садівник-експериментатор.
Пижама – домашняя одежда для сна и отдыха, которая характеризуется комфортом ношения и мягкостью ткани.…
После перехода на новоюлианский календарь дата Дня святого Николая изменилась. Православная церковь Украины с прошлого…
Будет ли в субботу тепло или готовиться к дождям и снегу? Что говорят синоптики.
Будет ли геомагнитная активность повышена в этот уикенд? Какие прогнозы делают эксперты..
Позаботьтесь, чтобы ваш виноград легко перенес зиму и порадовал вас хорошим урожаем в следующем году.
Потрясающе вкусный десерт за рекордно короткое время – прийдете в восторг от этого рецепта.