Після непередбачуваної і примхливої зими, холодного і сніжного березня, настали справжні теплі весняні дні. В цей час я розкриваю кущі інжиру і проводжу попереднє санітарне обрізування сухих і пошкоджених гілок, а остаточне роблю, коли почнеться вегетація і будуть виявлені всі пошкодження. Нагадаю, що восени обрізаю тільки ті гілки, які використовую для вкорінення, які неправильно ростуть і які неможливо зв’язати або поламані.
Інжир, хоча і субтропічна рослина, але витримує без особливих пошкоджень короткочасні морози до -10-15оС. Весняні нічні заморозки не страшні самій деревині, оберігати потрібно в цілому рослину, яка почала вегетацію.
Квітень — найкраща пора для висаджування саджанців на постійне місце у відкриту землю. Підбирати слід ранні сорти, окрім південних областей — там підійдуть будь-які. Це можуть бути: Біла фіга, Поморійський, Сірий ранній, Рандіно.
Правильна посадка — запорука успіху. Зараз є нові, більш прогресивні методи вирощування заморської рослини. В останні роки успішно практикується вирощування інжиру траншейним способом. Це полегшує укриття рослини на зиму і прискорює початок вегетації. Простіше захистити від заморозків і спорудити тепличку, за допомогою якої на місяць раніше розпочинається вегетація, що позитивно впливає на дозрівання плодів.
Формую крону, вирізаю гілки, які перехрещуються і ростуть всередину, сильнорослі — вкорочую. Виношу саджанці із теплиці в травні, коли мине загроза нічних заморозків. На сонячне місце виставляю після попередньої адаптації.
Повертаючись до висаджування саджанців у відкритий грунт, хочу застерегти від прямої посадки, котру ми застосовуємо до звичайних дерев. Таку рослину штамбової форми вкривати досить важко, а прихилити до землі просто неможливо, вона зламається. Найкраще вирощувати у приземкуватій формі, якомога ближче до землі. В мене росте кущ інжиру, якому 20 років, він має два основних рукави і займає загальну площу всього 3 м2.
Висаджувати кілька кущів бажано в ряд, з розрахунку, щоб гілки першого дорослого налягали на наступний і т.д. Оптимальна відстань між ними 1,5 м. Якщо немає можливості висадити в траншеї, то зробіть хоча б неглибокий приямок. Це значно полегшить укриття на зиму і при поливі вода буде залишатися у ділянці живлення кореневої системи.
Можна багато говорити і писати про переваги вирощування інжиру. Але я переконаний в одному, що ця рослина, завдячуючи своїм непересічним цілющим властивостям і простоті у догляді, може рости в кожному садку.
Богдан ГАМОРАК, садівник-експериментатор, м. Тлумач Івано-Франківської області.
Установленные в прошлом году тарифы на газ в Украине будут действовать до 30 апреля. Теперь…
Идентификация является обязательной процедурой для всех пенсионеров. Ее можно пройти дистанционно. Подробная инструкция.
Части украинцев доступна возможность получения денежной помощи в течение полугода. Куда обращаться за выплатами.
Вы могли не знать, но именно в мае вишня нуждается в вашем особом внимании. Что…
Витаминный заряд в каждом кусочке – откройте для себя новый уровень домашней кухни. Этот салат…
Вы думаете, что наследство гарантировано только из-за родственных связей? На самом деле, есть несколько подводных…