Серед усіх екзотичних рослин інжир — найпростіший у вирощуванні, скороплідний, дає два врожаї за сезон і найважливіше — не уражується хворобами. Ще, смоківницю називають деревом достатку і плодючості. Напевно тому, ця Біблійна рослина за гороскопом належить підприємцям.
І все-таки запорука успіху — належний і правильний догляд, підбір сортів відповідно до місцевості вирощування. Інжир поки що не вирощується в Україні в промислових масштабах, фермерських і індивідуальних господарствах, передусім через укриття на зиму (процес дуже трудомісткий). Переважно його плекають садівники-аматори для власних потреб. Але час минає, клімат змінюється в бік потепління і, можливо, знайдуться сміливці, які поряд з виноградом будуть вирощувати і укривний інжир. Враховуючи ціну і дефіцит справжніх, якісних, свіжих і сушених (не заморських) плодів на ринку, це може бути прибуткова справа і суттєве доповнення до сімейного бюджету.
Перший урожай у сорта Білий адріатичний мало виражений. У серпні можуть дозріти поодинокі плоди. Кущі широкі розкидисті, листя п’ятилопатеве, середнього розміру і правильної форми. Плоди до 5 см, овальні з короткою ніжкою і шийкою, світлі, жовто-зеленого кольору, вагою до 50 г. М’якоть рожево-червона, густа, желеподібна, з високим вмістом цукру. В деяких плодах відчувається присмак молочного соку. Шкірочка ніжна, вчасно не зірвані плоди, особливо за дощової погоди, можуть загнивати і опадати. Сорт підходить для споживання у свіжому вигляді, переробки і сушки.
Плоди на Прикарпатті починають дозрівати в серпні. Перші вагою до 50 г і більше, округлі, асиметричні, широко-грушоподібні, з сильно вираженим восковим нальотом, що придає їм сіруватого забарвлення. Шкірочка щільна, м’якоть рожева, з великим вмістом цукру. Плоди другого врожаю менші за розміром, більш видовжені, грушоподібної форми. Для швидшого і кращого достигання плодів проводжу зелені операції і нормування врожаю.
Описана характеристика сортів, котрі підходять для вирощування на Прикарпатті. Кожен регіон України має свої особливості і тому можна вносити корективи щодо підбору сортів і агротехніки.
Вирощування інжиру в контейнерах має свої переваги і особливості. Якщо виникнуть запитання, пишіть, телефонуйте. Залюбки поділюсь своїм досвідом.
Богдан Михайлович ГАМОРАК, садівник-експериментатор.
м. Тлумач Івано-Франківської області.
Автомобили стали неотъемлемой частью современной жизни, делая ее более комфортной и мобильной. Каждый год все…
Грязные батареи – настоящий вызов для многих хозяек. Если не уделять им внимание, они накапливают…
С возрастом организм нуждается в особом внимании к питанию. Баланс в рационе становится ключевым фактором,…
Свежий хлеб, как только из магазина, даже через две недели? Это возможно, если использовать простые…
Война не отменила коммуналку, но для некоторых категорий потребителей есть возможность временно остановить оплату жилищно-коммунальных…
Опытные огородники знают, что подготовка к новому сезону начинается еще осенью. Засев некоторых овощей, зелени…