Серед усіх екзотичних рослин інжир — найпростіший у вирощуванні, скороплідний, дає два врожаї за сезон і найважливіше — не уражується хворобами. Ще, смоківницю називають деревом достатку і плодючості. Напевно тому, ця Біблійна рослина за гороскопом належить підприємцям.
І все-таки запорука успіху — належний і правильний догляд, підбір сортів відповідно до місцевості вирощування. Інжир поки що не вирощується в Україні в промислових масштабах, фермерських і індивідуальних господарствах, передусім через укриття на зиму (процес дуже трудомісткий). Переважно його плекають садівники-аматори для власних потреб. Але час минає, клімат змінюється в бік потепління і, можливо, знайдуться сміливці, які поряд з виноградом будуть вирощувати і укривний інжир. Враховуючи ціну і дефіцит справжніх, якісних, свіжих і сушених (не заморських) плодів на ринку, це може бути прибуткова справа і суттєве доповнення до сімейного бюджету.
Перший урожай у сорта Білий адріатичний мало виражений. У серпні можуть дозріти поодинокі плоди. Кущі широкі розкидисті, листя п’ятилопатеве, середнього розміру і правильної форми. Плоди до 5 см, овальні з короткою ніжкою і шийкою, світлі, жовто-зеленого кольору, вагою до 50 г. М’якоть рожево-червона, густа, желеподібна, з високим вмістом цукру. В деяких плодах відчувається присмак молочного соку. Шкірочка ніжна, вчасно не зірвані плоди, особливо за дощової погоди, можуть загнивати і опадати. Сорт підходить для споживання у свіжому вигляді, переробки і сушки.
Плоди на Прикарпатті починають дозрівати в серпні. Перші вагою до 50 г і більше, округлі, асиметричні, широко-грушоподібні, з сильно вираженим восковим нальотом, що придає їм сіруватого забарвлення. Шкірочка щільна, м’якоть рожева, з великим вмістом цукру. Плоди другого врожаю менші за розміром, більш видовжені, грушоподібної форми. Для швидшого і кращого достигання плодів проводжу зелені операції і нормування врожаю.
Описана характеристика сортів, котрі підходять для вирощування на Прикарпатті. Кожен регіон України має свої особливості і тому можна вносити корективи щодо підбору сортів і агротехніки.
Вирощування інжиру в контейнерах має свої переваги і особливості. Якщо виникнуть запитання, пишіть, телефонуйте. Залюбки поділюсь своїм досвідом.
Богдан Михайлович ГАМОРАК, садівник-експериментатор.
м. Тлумач Івано-Франківської області.
Маршрутизатор — это одно из самых важных устройств в вашей сети, которое обеспечивает стабильное соединение…
Это блюдо раньше было очень популярно на Полесье, но сегодня его готовят во всех уголках…
Если вы хотите вырастить на своем участке самый сладкий и сочный редис, то вам в…
3 апреля ожидаются дожди в большинстве центральных, южных и западных областей Украины.
Людям, которые плохо переносят скачки давления, в дни магнитных бурь следует подстраховаться и соблюдать простенькие…
Весной, когда пробуждается природа и ярче сияет солнце, каждая женщина стремится выглядеть красиво. Улучшить тонус…