Статьи

Надійний спосіб розмноження інжиру

Для кожної пори року — свої способи й особливості розмноження інжиру. Осінь — слушна пора для поділу куща і розмноження кореневими відростками. Улітку — дуже зручно розмножувати зеленими вегетуючими живцями, горизонтальними відсадками і повітряним укоріненням. А ось зима-весна (починаючи з лютого і по травень) — найбільш підходять для укорінення здерев’янілих живців (завдовшки 12-15 см, з 3-5 бруньками).

Це один із найпоширеніших способів розмноження інжиру, хоча і складніший за інші вищезгадані. Адже для цього необхідні належні умови: тепло, світле вікно або додаткове підсвічування. Але найголовніше — живці. Зазвичай їх заготовляють із плодоносної рослини заздалегідь (у фазі спокою, до розпускання бруньок) і зберігають до часу вкорінення у холодильнику чи погребі, у вологому піску або тирсі.

Висаджувати живці для укорінення можна в кімнатних умовах у звичайні квіткові горщики, заповнені сумішшю дернової і листяної землі з додачею піску, в пропорції 2:2:1. При цьому живець треба заглибити на 3-5 см і накрити прозорим пакетом або скляною банкою, аби створити тепличні умови. Гарні результати дає укорінення в крупнозернистому річковому піску, шаром 5 см, під яким знаходиться поживна землесуміш. В обох випадках обов’язково має бути дренаж з керамзиту чи битої цегли. Для кращого укорінення в нижній частині живця варто зробити кілька поздовжніх подряпин.

Стимулюють укорінення і спеціальні ростові препарати (корневін, гетероауксин), а також мед і сік алое. За сприятливих умов (при температурі повітря 20-24оС, вологості та гарному освітленні) живці вкоріняться через 3-4 тижні.

Існує також спосіб укорінення у воді. Найкраще для цього підходить тала, дощова чи відстояна вода. У воду бажано опустити таблетку активованого вугілля, щоб запобігти загниванню живців. Після появи зачатків корінців на корі (білого напливу) живці пересаджують у квіткові горщики невеликого об’єму із ґрунтосумішшю й укривають прозорими матеріалами. У міру вкорінення і появи листочків міні-тепличку поступово слід відкривати.
Я не рекомендую укорінений інжир одразу висаджувати у відкритий грунт. Краще це зробити наступного року, коли рослини зміцніють. Як тільки мине загроза заморозків, інжир у горщику можна винести на балкон, лоджію чи в сад до осені. Лише потрібно враховувати, що коренева система розвивається швидко, тож улітку його потрібно пересадити ще раз у ємність більшого розміру.

Висаджувати рослини на постійне місце краще наприкінці квітня або в травні у підготовлену заздалегідь садивну яму з легкою, поживною ґрунтосумішшю. Зверху бажано спорудити міні-тепличку для комфортного приживлення.

Богдан Гаморак. м. Тлумач. 

Новое на сайте

  • Новости

Газ в июле подорожал: какие тарифы установили в Украине

С июля в Украине выросли тарифы на газ. Рассказываем, повлияет ли это на платежки.

01/07/2025 10:00
  • Новости

Пенсионеры будут получать больше: в Украине повысят минимальную пенсию

Правительство намерено повысить размер минимальной пенсии в Украине. Рассказываем, сколько именно.

01/07/2025 08:50
  • Новости

Опасная температура: почему нагревается зарядка для телефона и что в этом случае делать

Заметили, что зарядное устройство сильно нагревается при зарядке смартфона? Это может быть как нормой, так…

01/07/2025 07:30
  • Новости

Достигли 65 и есть стаж — государство повышает пенсию до гарантированного уровня

Для пенсионеров, достигших 65-летнего возраста, государство гарантирует выплату не менее 40% минимальной зарплаты. Но, чтобы…

01/07/2025 05:33
  • Новости

Погода в Украине на вторник, 1 июля

1 июля ожидается небольшой дождь в Луганской области, на остальных территориях без осадков.

30/06/2025 22:54
  • Новости

Магнитные бури во вторник, 1 июля 2025 года

Каким будет этот день?

30/06/2025 22:17