Бажаєте, щоб так і було, — посадіть у своєму саду гінкго білобу. Ця рослина є деревом епохи динозаврів, оскільки існує на Землі протягом 300 мільйонів років і не належить до жодної з культур, що відомі на даний час.
Родом гінкго з Азії, де його цілющі властивості використовуються вже 5000 років. Активні інгредієнти містяться в листі. Сучасні технології дозволили вивчити хімічний склад і біологічну дію. Виявилося, що це дерево — лікар. Його склад унікальний. Воно містить більше 40 біологічно активних речовин і деякі з них зустрічаються тільки в цій рослині. Причому діють вони комплексно, різнобічно і гармонійно. Щоб описати цілющі властивості відвару та настойки з листя, потрібно було б використати не один номер нашої газети, тож розповім коротко.
Настій та відвар покращують кровообіг як у великих судинах — венах і артеріях, так і в капілярах, завдяки цьому відновлюється живлення та постачання киснем всіх органів і тканин. Поліпшують роботу серця, стабілізують серцевий ритм, відновлюють мозкову діяльність, пам'ять та інтелектуальні здібності. Допомагають при запамороченнях, зниженні слуху і зору. Є ефективними при лікуванні імпотенції, безсоння і депресії. Знімають напади бронхіальної астми. Понижують холестерин… Одним словом, аптека у вигляді одного дерева.
Гінкго білоба — дуже витривала рослина. Дерево практично не пошкоджується комахами-шкідниками, вірусами, фітопатогенними грибами і бактеріями; невибагливе до ґрунтів, морозостійке. Окремі екземпляри пережили навіть атомне бомбардування Хіросіми. Тому в Японії воно вважається символом довголіття і стійкості.
В природних умовах велике листопадне дерево спочатку з конусоподібною кроною, з віком більш широкою, часто асиметричними, трохи жорсткими, розлогими, мало розгалуженими гілками. Досягає висоти 40 м і ширини — 10-15 м. Річний приріст у висоту 35-40 см, завширшки 25 см. У молодому віці швидкість росту низька, з віком — зростає. Кора сіра. Листя віялоподібне, розрізане, грубо-шкірясте, соковито-зелене. Нехай вас не лякають розміри дорослого дерева. Воно гарно витримує обрізку, за допомогою якої можна тримати розміри, що підходять для території вашого саду.
Посадка і догляд не відрізняється від інших листопадних дерев. Перевагу гінкго надає сонячним місцям, але гарно почувається і в напівтіні. З 3-4-річного віку деревам не страшна спека.
Як лікарський засіб використовують листя, яке збирають і висушують восени. Суха сировина являє собою зелені листові пластинки з добре вираженими жилками, без запаху, зі слабким гірко-кислим смаком.
Приготування відвару: 1 ст. ложку листя залити склянкою окропу і настояти в термосі протягом години. Процідити і приймати по 1 ст. ложці за 30 хвилин до кожного прийому їжі.
Приготування настойки: 5-6 г подрібненого сухого листя залити склянкою горілки або спирту і помістити в темне місце на два тижні. Вміст періодично струшувати. По закінченні терміну процідити і приймати по 20-30 крапель на 1 ст. ложку води перед кожним прийомом їжі. Курс лікування триває один місяць. Його можна повторювати 3-4 рази на рік.
Настій або відвар не слід застосовувати людям з частими кровотечами, перед хірургічним втручанням, дітям до 12 років, а також у період вагітності та годування грудьми.
В’ячеслав Францішко, м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області
Кислый творог — не повод выбрасывать продукт. С помощью простого трюка и доступных ингредиентов можно…
В Украине почти каждый пятый пенсионер получает выплаты по специальному законодательству. Но уже вскоре система…
Украинские фермеры начали сбор арбузов, но пока урожай продают по повышенной цене. Почему арбузы дороже…
Получить извещение о посылке — обыденность. Но в условиях войны даже это может стать смертельной…
Из-за просроченной идентификации или неактивного счета тысячи пенсионеров-ВПЛ остались без выплат. Новое постановление Кабмина позволяет…
Имеет ли право работодатель требовать от работника выполнять свою работу во время воздушной тревоги.