Статьи

Збереження пуповинної крові: навіщо це робити?

Сьогодні вагітним жінкам сучасні клініки окрім стандартного медичного забезпечення пропонують ще і новітню послугу – збір і зберігання пуповинної крові. Процедура ця полягає у тому, що відразу після пологів з пуповини виділяють кров, яка належала плоду. А з неї потім отримують стволові клітини, які заморожують і зберігають в спеціальних сховищах.

Банк пуповинної кровi для кожного – це регістри, створені на основі донорства. Будь який чоловік, якому для лікування потрібні стволові клітини, які дуже необхідні у разі клітинного лікування та трансплантації, може звернутися сюди.

Але ж проблема виникає в тому, що підібрати необхідну кров буває дуже важко. В цьому випадку необхідна повна відповідність по основним антигенним системам, інакше сторонні клітини можуть визвати у пацієнта реакцію відторгнення. Тому найкращім виходом з ситуації, що склалася, є запас власною крові ще при народженні. Вона буде завжди доступною і у разі потреби підійде для лікування чи операції.

Процедура збереження пуповинної крові у банку сімейної крові Гемафонд тепер стала доступною і для українців, але мало хто з батьків раніше про неї чув. Чим же така цінна ця процедура і сама пуповинна кров?

Пуповинна кров насичена кровотворними стволовими клітинами, які використовують у випадках, коли власне кровотворення порушується – при тяжких імунних захворюваннях, раку крові і інших недугах. На сьогоднішній день проведено багато успішних операцій по трансплантації пуповинної крові які врятували життя багатьом пацієнтам що вважалися невиліковними.

Звичайно пуповинна кров не є єдиним джерелом стволових клітин, але в неї є багато безперечних переваг – це в першу чергу її легке та безпечне отримання, висока функціональна активність та імунологічна сумісність.
Пуповинну кров з успіхом можливо використовувати для лікування усіх членів сім'ї.

Чи зберігати пуповинну кров – питання, яке батьки вирішують самостійно, відповідно до свого матеріального становища та від того, наскільки корисною і потрібною вони вважають цю процедуру.

При ухваленні рішення слід враховувати той факт, що збереження пуповинної крові особливо показано тоді, коли у сім'ї вже зустрічались випадки захворювань кровотворної системи чи є діти, які вже хворіють і по всім показникам їх можна вилікувати пуповинною кров'ю сестри чи брата.

Процедура виділення пуповинної крові є абсолютно безпечною і займає всього кілька хвилин. Вона може проводитись при нормальний родах і при кесаревому розтині.

Новое на сайте

  • Новости

Полного страхового стажа не требуется: кто может выйти на пенсию, проработав 10 лет

Это исключение в пенсионном законодательстве касается не всех, но если вы подпадаете под категорию –…

05/07/2025 18:54
  • Новости

Культуры для тени, полутени и солнца: что и где сажать в саду и огороде, чтобы хорошо росло

Кажется, что в тени растет только трава? На самом деле есть десятки культур, прекрасно чувствующих…

05/07/2025 16:37
  • Новости

Хрустящие рулетики из кабачков в панировке: разлетятся через минуту

Эти кабачковые рулетики исчезнут со стола быстрее, чем вы успеете подать к ним соус. Невероятный…

05/07/2025 15:11
  • Новости

Потребитель не должен платить за поверку газовых счетчиков: что нужно знать

Кто должен оплачивать поверку газовых счетчиков и когда это нужно делать? Все нюансы процедуры.

05/07/2025 13:47
  • Новости

Бесплатные путевки в санаторий: кто из пенсионеров может отдохнуть за счет государства

Одна категория пенсионеров имеет право на бесплатные путевки на санаторно-курортное лечение. Как их получить.

05/07/2025 12:34
  • Новости

Неправильное начисление пенсии: кому из пенсионеров грозит и что делать

Иногда пенсионеры получают пенсию не в том размере, на который рассчитывали. В Пенсионном фонде Украины…

05/07/2025 10:30