Самое популярное


Маловідома культура сорис завойовує присадибні ділянки

15 марта 2019 12:17 | №100 0 354 0

Ще одна малопоширена, але цікава культура - сорис. Це гібрид сорго і рису. Його вирощування мало чим відрізняється від вирощування звичайного сорго. Для цієї культури головне - тепло і волога, до ґрунтів вона не вибаглива, врожай дає навіть на бідних ґрунтах. Це теплолюбна рослина, висотою до 1 м, стійка до вилягання, добре переносить посуху. У сорису посухостійкість вище, ніж у кукурудзи.

З одного зернятка виростає потужний кущ, що має 3-5 стебел, з яких можна зібрати близько 1 кг зерна. Сорис розміщають після бобових або картоплі. Висівають його так само, як кукурудзу, і в ті ж терміни - в травні, в якості куліс між грядками огірків і баштанних. Потужні рослини ефективно захищають посіви огірків, динь і кавунів від палючого сонця в спеку.

Сходи проріджують, залишаючи 20-25 рослин на 1 м ряду. Незважаючи на те, що сорис посухостійкий і невибагливий до ґрунту, він дуже добре реагує на додатковий полив. Також два рази за сезон рослини підживлюють свіжим коров'ячим гноєм. Перший раз - на початку вегетації, другий - коли рослини формують колос.

Зерно дозріває неодночасно, з серпня по вересень. Тому волоті зрізають вибірково в суху погоду і просушують. Потім обмолочують їх і просіюють. В оболонці це зерно придатне тільки для домашньої птиці, а ось для використання в їжу його потрібно чистити. 

Валентина Кулинич, смт Липова Долина Сумської області.

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Loading...
Загрузка