Долина Центр
Самое популярное


Коли краще висаджувати гладіолуси?

09 апр. 2018 15:23 | №0 0 436 0

Приблизно за 10-14 днів до посадки садивний матеріал гладіолуса виймаємо з підвалу й заносимо у приміщення для яровизації. Цибулини очищуємо від покривних лусочок, викладаємо у коробки або ящички 1-2-ма шарами ростовими бруньками вгору та ставимо у світле, але не сонячне місце у приміщенні.

Тим часом ми маємо подбати про препарати або суміші, які нам знадобляться для передсадивної обробки наших гладіолусів: стимулятори росту (для кращого коренеутворення — епін, циркон) та препарати для обробки проти хвороб та шкідників.

Існує низка препаратів, що дають можливість обробити бульбоцибулини на тривалий термін очікування протруйником «2-в-1-му», одним з таких є селест-топ. В принципі, гарний результат дає обробка тими самими препаратами, що застосовують для картоплі (актара, максим). Вибір за квітникарями.

Зазначу, що порада ставити бульбоцибулини у вологу тирсу чи на змочену вату, чи просто класти їх у посуд з водою є хибною: корені, що утворяться або зламаються, або засохнуть, через що цибулина втратить життєздатність. Проте проведення прогріву, замочування у день висадки є необхідним агроприйомом.

Зазвичай досвідчені гладіолусоводи готують ділянки під садіння з осені: проводять глибоку оранку або вскопку із внесенням перегною. Невеличка порада: обирайте місце подалі від великих фруктових дерев та винограду, оскільки їхні корені пригнічують ріст гладіолусів, а відповідно, й цвітіння. Також важливо, аби у попередників не було інших цибулинних родичів.

Гладіолусам не подобається підживлення свіжим коров’ячим гноєм, а ось якщо є свіжий кінський, то це дуже цінне добриво, яке можна використовувати безпосередньо при садінні, особливо діток.

Якщо готуємо ділянку під садіння навесні, то достатньо використовувати нітроамофоску, а решту необхідних добрив вносити протягом вегетації.

Цибулини можна висаджувати, коли грунт на глибині 10 см прогріється до +10оС.

Діток зазвичай саджають до або одночасно із бульбоцибулинами, але окремою грядкою. Чим довшим періодом росту ви зможете забезпечити діток, тим більшими наростуть бульбоцибулини. Тобто, саджайте у грунт діток раніше, а викопуйте пізніше, ніж цибулини.

Ольга ДИВЛЯШ, голова громадської організації «Гладіолуси без кордонів».

м. Кропивницький.

Добавить комментарий

Добавить комментарий

Соблюдайте правила комментирования. При несоблюдении, Вы можете быть забанены.

Если Вам надоело каждый раз вводить капчу – потратьте один раз две минуты и станьте полноправным участником соцсети "На пенсии", а главное комментируйте, без всякой капчи, сколько хотите.

Loading...
Загрузка