- Вход
- Регистрация
Кому в апреле пересчитают пенсии автоматически?
Кто получит повышенные выплаты на проезд?
Военные пенсионеры начали получать увеличенные пенсии
Какие нормы потребления газа для субсидиантов будут действовать...
Как будет проводиться монетизация льгот на проезд?
Известная украинская телеведущая променяла квартиру на загородный...
Названа категория граждан, которым повысят пенсии в ближайшее...
Нужно ли возвращать переплаченную из-за технического сбоя...
В Харькове отказались от монетизации льгот на проезд
Как предлагают пересчитывать пенсии ученым, госслужащим...
Важные нюансы перерасчета пенсии
Субсидии: кому продлят, кому откажут?
Перерасчет пенсии: кому и как?
Этой весной перерасчет субсидий будет проводиться дважды
В НБУ рассказали, как будут выглядеть новые монеты (ФОТО)
107 тысяч пенсионеров-силовиков уже получили дополнительные...
Когда исчезнет аналоговое телевидение?
Рада расширила список лиц, имеющих право на получение пенсии...
Пенсионер живет в элитном доме без еды и одежды (ВИДЕО)
Будут ли пересчитывать спецпенсии?
Сколько украинцы должны откладывать себе на пенсию?
Когда введут монетизацию льгот на проезд?
Названа категория граждан, которым повысят пенсии в ближайшее...
Как предлагают пересчитывать пенсии ученым, госслужащим...
Какие нормы потребления газа для субсидиантов будут действовать...
Ждем перемен: что придумывают наши депутаты?
Киевляне, пострадавшие вследствие Чернобыльской катастрофы,...
«Укрпочта» ввела новый номер «горячей» линии
Розенко посоветовал руководству Минздрава поработать в регионах
Будут ли пересчитывать спецпенсии?
Как сделать ремонт в квартире простым и быстрым: рекомендации...
Что лучше: репетитор французского или занятия в группах...
Как правильно подойти к выбору сантехники?
Какой подарочный сертификат подарить родителям на годовщину...
Нужно ли носить детскую ортопедическую обувь здоровым детям
Після непередбачуваної і примхливої зими, холодного і сніжного березня, настали справжні теплі весняні дні. В цей час я розкриваю кущі інжиру і проводжу попереднє санітарне обрізування сухих і пошкоджених гілок, а остаточне роблю, коли почнеться вегетація і будуть виявлені всі пошкодження. Нагадаю, що восени обрізаю тільки ті гілки, які використовую для вкорінення, які неправильно ростуть і які неможливо зв’язати або поламані.
Часткове розкриття кущів інжиру цьогоріч зробив в кінці березня. Вивільнив їх таким чином, щоб зручно було оглянути самі рослини і попередити можливе випрівання гілок.
Інжир, хоча і субтропічна рослина, але витримує без особливих пошкоджень короткочасні морози до -10-15оС. Весняні нічні заморозки не страшні самій деревині, оберігати потрібно в цілому рослину, яка почала вегетацію.
Квітень — найкраща пора для висаджування саджанців на постійне місце у відкриту землю. Підбирати слід ранні сорти, окрім південних областей — там підійдуть будь-які. Це можуть бути: Біла фіга, Поморійський, Сірий ранній, Рандіно.
Правильна посадка — запорука успіху. Зараз є нові, більш прогресивні методи вирощування заморської рослини. В останні роки успішно практикується вирощування інжиру траншейним способом. Це полегшує укриття рослини на зиму і прискорює початок вегетації. Простіше захистити від заморозків і спорудити тепличку, за допомогою якої на місяць раніше розпочинається вегетація, що позитивно впливає на дозрівання плодів.
В березні-квітні можна виносити з підвалу саджанці, посаджені в контейнерах у теплицю. Їх перевалюють у нові ємності, замінивши землю, яка складається із дернової, перегнійної і листяної з додаванням річкового піску. При пересаджуванні може виникнути невеличка проблема, яку я вирішую таким чином. Відомо, що коренева система в інжиру дуже потужна, поверхнева і швидко заповнює ємність. Що робити в такому випадку? Неможливо постійно збільшувати об’єми контейнерів. Я часто пересаджую у ті ж самі, попередньо розплутавши клубок коріння, вкоротивши його майже до половини і вимочивши у воді. Головне, щоб у контейнері коріння почувало себе вільніше. Воно наростає досить швидко, а основну роль відіграє замінена поживна землесуміш. Цю операцію проводжу, коли рослина знаходиться у стані спокою.
Формую крону, вирізаю гілки, які перехрещуються і ростуть всередину, сильнорослі — вкорочую. Виношу саджанці із теплиці в травні, коли мине загроза нічних заморозків. На сонячне місце виставляю після попередньої адаптації.
Повертаючись до висаджування саджанців у відкритий грунт, хочу застерегти від прямої посадки, котру ми застосовуємо до звичайних дерев. Таку рослину штамбової форми вкривати досить важко, а прихилити до землі просто неможливо, вона зламається. Найкраще вирощувати у приземкуватій формі, якомога ближче до землі. В мене росте кущ інжиру, якому 20 років, він має два основних рукави і займає загальну площу всього 3 м2.
Висаджувати кілька кущів бажано в ряд, з розрахунку, щоб гілки першого дорослого налягали на наступний і т.д. Оптимальна відстань між ними 1,5 м. Якщо немає можливості висадити в траншеї, то зробіть хоча б неглибокий приямок. Це значно полегшить укриття на зиму і при поливі вода буде залишатися у ділянці живлення кореневої системи.
Можна багато говорити і писати про переваги вирощування інжиру. Але я переконаний в одному, що ця рослина, завдячуючи своїм непересічним цілющим властивостям і простоті у догляді, може рости в кожному садку.
Богдан ГАМОРАК, садівник-експериментатор, м. Тлумач Івано-Франківської області.